2019-04-05

W dniu 05.04.2019 w naszej szkole obchodzono Dzień Ziemi. Jest to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Podczas akademii uczniowie wysłuchali  historii wprowadzenia na świecie obchodów  Dnia Ziemi , wierszy oraz piosenki ekologicznej . W czasie projekcji filmu mogli  również poznać  najprostsze sposoby dbania o czyste środowisko jak oszczędzanie energii, wody i  właściwe segregowanie śmieci. W drugiej części uroczystości odbyły się gry i zabawy o tematyce ekologicznej . Obchody zakończyły się pokazem mody ekologicznej przygotowanej przez uczniów szkoły .