2019-06-17

10 czerwca 2019 r. Natalia Leśniak z kl.4a i Hanna Baszczok z kl.4b reprezentowały naszą szkołę w XIX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ziemi Śląskiej „Moja Ty Ziemio Rodzima…”.

Na początku  wszyscy obejrzeli występ Zespołu „Przygoda” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Rybniku i zaproszonych gości z Ukrainy. Kolejno nastąpiło rozwiazywanie zadań konkursowych. Dziewczęta odpowiadały na pytania z zakresu historii, geografii, przyrody  Śląska. Szeroka tematyka konkursu w tym roku obejmowała: Powstania Śląskie, szlak turystyczny po kościółkach, zamkach, pałacach, skansenach  Województwa Śląskiego, tropy zwierząt, ścieżki przyrodnicze, informacje dotyczące rzek Rudy i Ody, popularnych śląskich świętych oraz straszków śląskich. W trakcie prac komisji konkursowej uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Na szkle malowane”. Samodzielnie każdy uczestnik konkursu malował swój talerz porcelanowy.

Poza wiedzą teoretyczną, można było wykazać się zdolnościami plastycznymi  w przedstawieniu pracy plastycznej lub komiksu nt. „Powstań Śląskich lub Wojciecha Korfantego – „nieświętego śląskiego świętego” . Z ogromną radością informujemy, że Juliusz Zbroszczyk z klasy 4a zajął w tej kategorii I miejsce.

Konkurs wywarł na dziewczętach ogromne wrażenie i na długo zapadnie im w pamięć, pomimo, że w tym roku nie udało im się znaleźć na podium.