Archiwum: październik 2018

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
2018-10-10

Dziś uczniowie klas Ia i Ib stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W obecności Dyrektora Zespołu oraz swoich rodziców ślubowali, że będą wzorowymi uczniami i będą godnie reprezentować naszą szkołę. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy.

2018-10-11

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazj Dnia Edukacji Narodowej.

Dzieciniada 2018
2018-10-15

Już 27 października w Hali widowiskowo - sportowej w Rybniku - Boguszowicach dzieci klas I-III po raz kolejny będą miały okazję spróbować swoich sił w grach, zabawach i konkursach sportowych... ale i nie tylko :)

ZGŁOSZENIA I UCZESTNICTWO

1. Impreza skierowana jest do dzieci klas I-III szkół podstawowych.
  2. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem elektronicznego formularza https://goo.gl/forms/4d23xvIr7vjDgT8B2  do 25 października (czwartek) lub w dniu imprezy. Obowiązuje kolejność zgłoszeń – limit 200 osób.
  3. Weryfikacja uczestników odbywać się będzie w biurze Dzieciniady znajdującym się w głównym holu hali sportowo widowiskowej w dniu imprezy od godziny 14:30
  4. Pobranie identyfikatora przez uczestnika jest równoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem
  5. Każdy uczestnik w dniu imprezy powinien znajdować się pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego

SZCZEGÓŁY NA STRONIE www.mosir.rybnik.pl

Dzień Głośnego Czytania w Szkole
2018-10-18

W związku z udziałem uczniów naszej szkoły w Konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanym przez sieć sklepów Biedronka i koordynowanym w naszej placówce przez nauczyciela bibliotekarza, w dniu 18 października zorganizowaliśmy Dzień Głośnego Czytania w Szkole. Czytającymi gośćmi byli rodzice uczniów klas I - II, wychowawcy klas oraz nauczyciel bibliotekarz. Podczas obchodów tego święta przeprowadzono także zajęcia edukacyjne, w ramach których dzieci nie tylko słuchały czytanych tekstów,  ale także śpiewały piosenki o Słodziakach, rozwiązywały zagadki słuchowe oraz wykonywały konkursowe prace plastyczne przedstawiające nowe przygody Gangu Słodziaków. Ponadto, w celu upowszechniania idei czytania, uczniowie od wielu dni codziennie czytali z rodzicami w domach wybrane bajki, czego dowodem są otrzymywane przez nich naklejki, wklejane do osobistych książeczek.