Archiwum: listopad 2018

"Godej po naszymu"
2018-11-01

26 października odbył się szkolny Konkurs "Godej po naszymu". Chętni uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze i piosenki w gwarze śląskiej. Wszyscy uczestnicy byli wspaniali, ale decyzją jury zwyciężyła uczennica klasy Ia Wiktoria Pawliczek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Jesień oczami przedszkolaków
2018-11-02

W czwartek 25 października dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej zaprosiły swoich szkolnych kolegów z klas Ia, Ib i II na przedstawienie o jesieni. 6-latki słowem, gestem, piosenką i tańcem pokazały uroki tej pięknej pory roku.

2018-11-09

9 listopada 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole szczególną uroczystość - uczciliśmy 100 lat życia w niepodległej Polsce. Obejrzeliśmy występy uczniów klasy II przygotowanych przez ich wychowawcę. Punktualnie o godz. 11.11 w postawie na "baczność" odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Uczniowie różnych klas, pod kierunkiem nauczycielki muzyki, zaprezentowali piosenki i uwory muzyczne związane z tym świętem. Wykonano także sto pajacyków i sto gwiazd na 100-lecie niepodległości. Na zakończenie tego spotkania uczniowie ze swoich ciał utworzyli napis POLSKA.

Żywa lekcja historii
2018-11-18

Tematem żywej lekcji historii były "Drogi Polaków do odzyskania niepodległości" W spektaklu uczestniczyli wybrani przez organizatorów uczniowie naszej szkoły.

2018-11-22
W listopadzie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Miejskich Drużynowych Zawodach Badmintonowych. W rocznikach klas starszych po zaciętej  walce ostatecznie II miejsce zdobyli Kacper Gaszka, Maciej Norek, Dawid Szmyt. Chłopcy klas młodszych, uczniowie klasy VI - Jakub Kokot, Denis Niebiałek i Jakub Zbroszczyk zajęli IV miejsce. Dziewczęta klas młodszych Oliwia Pyszny z klasy VI i Julia Juroszek z klasy Vb zajęły I miejsce w mieście i awansowały do dalszych rozgrywek, półfinałów wojewódzkich. Oliwia powtórzyła sukces z ubiegłego roku. Trzymamy kciuki za półfinały!!!