Archiwum: grudzień 2018

Wycieczka do Cieszyna
2018-12-01

7 listopada  odbyła się wycieczka do Cieszyna. Klasy Va, Vb i VI zwiedzały tam Wzgórze Zamkowe z Wieżą Piastowską, rotundę św. Mikołaja, Rynek, Salę Sesyjną w Ratuszu i Teatr im. Adama Mickiewicza z 1902 roku. Uczniowie mieli również warsztaty graficzne i zwiedzanie  Muzeum Drukarstwa.

WIECZÓR ANDRZEJKOWY
2018-12-02

27 listopada klasa VI zorganizowała dla siebie wieczór andrzejkowy. Uczniowie przygotowali  skromny poczęstunek i wiele ciekawych wróżb, które przerywane były zabawą taneczną. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani a uśmiechy na twarzy i dobra zabawa towarzyszyła wszystkim do końca wieczoru.

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE- BADMINTON, IGRZYSKA DZIECI
2018-12-02

Nasze uczennice, Julia Juroszek i Oliwia Pyszny po awansie z I miejsca w Rybniku uzyskały awans na półfinały wojewódzkie w badmintonie, które odbyły się 23 listopada w Lubomii. Po zaciętych bojach dziewczęta zajęły ostatecznie IV miejsce.  Gratulujemy!

Obchody Dnia Pluszowego Misia
2018-12-03

W poniedziałek 26 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione zabawki. Pani bibliotekarka odwiedziła uczniów klas I - II i opowiedziała historię powstania pierwszej pluszowej maskotki. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały fragmentów bajek o misiach, poczęstowały się ulubionym przysmakiem misiów - miodem, a następnie uczestniczyły w różnych działaniach związanych z maskotkami. Rozstrzygnięto także konkurs na najładniejsze misiowe przebrania.

Międzyszkolny turniej mini siatkówki chłopców
2018-12-04

29 listopada w naszej szkole odbył się turniej siatkówki chłopców z rocznika 2006 i młodszych w ramach miejskich zawodów międzyszkolnych. W turnieju brały udział SP 12, SP 31, SP 34 i SP 27. Po rozegraniu meczów każdy z każdym nasi uczniowie wywalczyli I miejsce w grupie i awans do dalszych rozgrywek.

Szkołę reprezentowali: Jakub Kokot, Wiktor Machnik, Denis Niebiałek, Adrian Hanusej, Bartosz Cielemęcki, Mateusz Pytlik, Wiktor Skowronek, Kacper Winowski, Grzegorz Wengrzik, Jakub Zbroszczyk.

TURNIEJ SIATKÓWKI KLAS VI W RAMACH RYBNICKIEJ AKADEMII SIATKÓWKI MŁODZIEŻOWEJ
2018-12-05

5 grudnia w Zespole Szkół Sportowych w Rybniku odbył się turniej klas VI. Do turnieju zgłosiło się 14 zespołów 4-osobowych z Rybnika, Jankowic, Stanowic i Palowic. Zespół uczniów w składzie Jakub Kokot, Wiktor Machnik, Denis Niebiałek, Adrian Hanusej wywalczyli II miejsce w turnieju. Chłopcy otrzymali słodkie nagrody i dyplomy.

W turnieju brał również udział II zespół w składzie Mateusz Pytlik, Kacper Winowski, Jakub Zbroszczyk.

Witaj Święty Mikołaju!
2018-12-06

Dziś wszystkie grzecczne dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Przyniósł dobry humor, uśmiech, życzenia i worek z prezentami. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i zapewniły, że będą grzeczne. Dodatkową atrakcją tego dnia były tańce, zabawy i Mikołajkowy Tor Przeszkód, przygotowany przez Panią Kasperską i uczniów klasy VIII.

MIEJSKIE ZAWODY MŁODZIEŻY SZKOLNIEJ W TENISIE STOŁOWYM
2018-12-10

10 grudnia w Szkole Podstawowej nr24 w Popielowie odbyły się Miejskie Zawody w Tenisie Stołowym chłopców  z rocznika 2005 i starsi. Nasi uczniowie  Kacper Gaszka i  Maciej Norek  zajęli  drużynowo V  miejsce spośród rybnickich szkół podstawowych.

MIEJSKIE ZAWODY SIATKÓWKI CHŁOPCÓW – IGRZYSKA MŁODZIEŻY
2018-12-12

12 grudnia odbył się I turniej siatkówki chłopców z rocznika 2005 i starsi (również 3 klasy gimnazjum) w ramach miejskich zawodów międzyszkolnych. W turnieju brały udział zespoły z SP 18, SP 35, SP 32  i SP 27. Po rozegraniu meczów systemem każdy z każdym, uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce       i awansowali do dalszych rozgrywek.

Szkołę reprezentowali: Kacper Gaszka, Bartosz Piecha, Adrian Morgała, Dawid Szmyt, Jan Baszczok, Tomasz Magiera, Paweł Dudek, Maciej Norek.

2018-12-13

TERMIN DOSTARCZANIA LALECZEK ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY

DO 31 STYCZNIA 2019

Jako szkoła należąca do Klubu Szkół Unicef, której celem jest niesienie pomocy potrzebującym, po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji "Wszystkie Kolory Świata". Chcemy pomagać. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, dziadków i babcie oraz innych dobroczyńców naszej szkoły do udziału w akcji.

Idą święta
2018-12-21

Minął ostatni przedświąteczny tydzień w szkole. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w klasowych wigilijkach. Był opłatek, życzenia, kolędy i prezenty. W piątek cała spoeczność szkolna, zaproszeni goście oraz rodzice obejrzeli piękne przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas starszych pod kierownictwem nauczycielek: Pani Dziwoki i Pani Grzegorzek. Samorząd szkolny złożył życzenia Pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły. Następnie dyrektor Zespołu Pani Bogusława Martyna przekazała serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne uczniom, ich rodzicom, kadrze pedagogicznej i wszystkim osobom pracującym w naszej placówce.

Wesołych Świąt!
2018-12-24

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia najserdeczniejsze życzenia:

by te piękne świąteczne chwile były dla nas wszystkich czasem  radości, spokoju i odpoczynku

oraz nadzieją na pomyślność i spełnienie marzeń w Nowym 2019 Roku.

Wesołych Świąt!