Światowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

2019-11-20

Jako szkoła należąca do Klubu Szkół Unicef w bieżącym roku szkolnym przyłączyliśmy się do kolejnej akcji realizowanej przez tę organizację. W środę 20 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Praw Dziecka z Unicef. Od początku listopada we wszystkich klasach zorganizowano zajęcia edukacyjne dotyczące praw dzieci. Uczniowie wykonali plakaty i prezentacje multimedialne, których tematem była Konwencja o Prawach Dziecka. Młodsi uczniowie w pracach plastycznych prezentowali prawa, które ich zdaniem są najważniejsze. Klasy i szkolne korytarze zostały przyozdobione niebieskimi balonami. Cała społeczność szkolna przyszła tego dnia ubrana w stroje w odcieniach koloru niebieskiego. Uczniowie klas IIa, IIb, Va i VIb przygotowali apel, podczas którego zaprezentowali program poetycko - muzyczny o prawach dziecka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również jakie prawa i obowiązki mają uczniowie naszej szkoły, w oparciu o najważniejszy dokument normalizujący pracę szkoły - Statut ZSzP nr 15 w Rybniku. Po apelu zorganizowano przemarsz ulicami dzielnicy. Uczestnicy przemarszu strojami w kolorze niebieskim, błękitnymi balonami i plakatami zaakcentowali powagę tego święta i znaczenie praw dziecka.