Obchody Święta Niepodległości

2023-11-13

W czwartek 9 listopada uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie klasy VII, pod opieką nauczyciela historii pana Jarosława Janiaczyka, w ciekawy sposób przypomnieli o ważnych wydarzeniach i postaciach historycznych. Oprawę muzyczną przygotowała pani Katarzyna Dziwoki, która wraz z uczniami klasy I, IV oraz VI wykonała pieśni patriotyczne. Następnie głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Ślosarek, która w swoim przemówieniu podkreślała doniosłość Dnia Niepodległości oraz wartość patriotyzmu w życiu każdego ucznia. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

W piątek, 10 listopada szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w naszej szkole były nie tylko okazją do uczczenia ważnego święta, ale także do przekazania młodemu pokoleniu wartości patriotycznych.

Po odśpiewaniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów: na najładniejszy lampion z dyni oraz ekologiczny.

Ponadto Pani Dyrektor wręczyła przechodni Puchar Dyrektora Szkoły w konkursie na najbardziej rozczytaną klasę miesiąca października.

Puchar ten zdobyła klasa I i to uczniowie tej klasy stali się wzorem dla innych, zachęcając ich do sięgania po książki i rozwijania pasji czytelniczych.