Spotkanie z policjantami

2018-03-13

13 marca 2018r. gościliśmy w naszej szkole policjantów ze Szkoły Policji w Katowicach. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadanki na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Młodszym dzieciom przypomnieli zasady poruszania się po drogach publicznych obowiązujących pieszych oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - z ćwiczeniami praktycznymi. Z grupą starszych dzieci rozmawiali na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bezpiecznego korzystania z Internetu, zjawiska cyberprzemocy oraz negatywnych zachowań młodych ludzi i ich skutków prawnych. Spotkanie było nie tylko pouczające, ale również przyjemne. Przyczynił się do tego gość specjalny - Sznupek, który zapewnił dzieciom dobrą zabawę.