Happening z okazji Dnia Ziemi

2024-04-22

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest  22 kwietnia. Z tego powodu  w naszej szkole od rana było głośno i wesoło, a to za sprawą naszego zaangażowania w ekologię i ochronę naszej planety. Przygotowaliśmy się do tego ważnego dnia poprzez zrobienie banerów o tematyce ekologicznej, a także ekologicznych nakryć głowy, które zaprezentowaliśmy podczas naszego spaceru ulicami Chwałęcic. Kreatywność dzieci i rodziców była niesamowita, a zrobione przez nich nakrycia głowy wzbudzały zachwyt zarówno dorosłych jak i dzieci. Tegoroczne hasło Dnia Ziemi to PLANETA vs. PLASTIK, dlatego uczniowie starszych klas pomalowali bawełniane torby na zakupy ozdabiając je ekologicznymi hasłami i obrazkami. Następnie podczas spaceru, pukaliśmy do drzwi mieszkańców Chwałęcic, aby podarować im zrobione torby i tym samym propagować ograniczanie używania plastiku podczas codziennych zakupów. Zostaliśmy miło przyjęci,  a uczniowie z radością wykrzykiwali wymyślone przez siebie hasła.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej EKOAKCJI !