2018-03-13

13 marca 2018r. gościliśmy w naszej szkole policjantów ze Szkoły Policji w Katowicach. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadanki na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Młodszym dzieciom przypomnieli zasady poruszania się po drogach publicznych obowiązujących pieszych oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - z ćwiczeniami praktycznymi. Z grupą starszych dzieci rozmawiali na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bezpiecznego korzystania z Internetu, zjawiska cyberprzemocy oraz negatywnych zachowań młodych ludzi i ich skutków prawnych. Spotkanie było nie tylko pouczające, ale również przyjemne. Przyczynił się do tego gość specjalny - Sznupek, który zapewnił dzieciom dobrą zabawę.

2018-03-21

Dziś pierwszy dzień wiosny. Uczniowie klas I - III zgodnie z tradycją pożegnali zimę i powitali wiosnę radosnym pochodem po ulicach Chwałęcic.

2018-03-28

Zaglądając do Wielkanocnego koszyka pełnego różności, który przyniósł nam ksiądz Proboszcz przygotowujemy się na Wielkanocny czas radości – wiosny w naszych sercach i Nowego Życia otrzymanego od Zmartwychwstałego Chrystusa.

Z tej okazji klasa piąta przygotowała dla nas widowisko, w którym zadumani nad Wielkim Postem i Krzyżem chcemy się przygotować na święto Paschy.

Piątoklasiści sami przygotowali opowiadania o poście i zmaganiach duchowych z grzechem, wadą i słabością. Fragmenty recytowanej poezji autorstwa s. Rut przypomniały nam, że również Krzyż jest częścią ludzkiego życia…

WESOŁEGO ALLELUJA !!!

Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom oraz sympatykom naszej szkoły.

Pomagamy dzieciom z Syrii
2018-03-28

Jako szkoła należąca do Klubu Szkół Unicef po raz kolejny przystąpiliśmy do programu pomocy potrzebującym. Tym razem akcja dotyczyła pomocy dzieciom z Syrii. W ciągu dwóch miesięcy nasi wolontariusze przeprowadzali zbiórki pieniędzy. Udało się nam zgromadzić w sumie 140,00 zł, które w dniu dzisiejszym w formie darowizny wpłaciliśmy na konto Unicef Polska.  Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za okazane serce.