Drodzy Rodzice!  

Zebranie organizacyjne na rok szkolny 2022/2023 odbędzie się 31 sierpnia (środa), o godz. 16.30 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich odwiedziły naszych przedszkolaków, aby opowiedzieć o tradycjach związanych z Wielkanocą. Dodatkową atrakcją dla dzieci było oglądanie tradycyjnych kraszanek oraz pokaz malowania jajek woskiem. 

 

 

 

 

21 marca b.r. studentki pierwszego roki pedagogiki zrealizowały w naszym przedszkolu projet "Kulturalna Wiosna". Dla dzieci był to dzień pełen wrażeń. Zabawne przedstawienie w wykonaniu grupy "Sowy", spotkanie z panią Wiosną, sadzenie kwiatów i wysiewanie różnego rodzaju nasion, a do tego słodki poczęstunek. Wiosna w naszem przedszkolu rozpoczęła się fantastycznie!

Zapraszamy do udziału w akcji!!!

1 lutego b.r. w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców. Tego dnia dzieci nie tylko prezentowały wspaniałe stroje, opowiadając o swoich ulubionych bohaterach i postaciach z bajek, ale przede wszystkim spędziły czas na wesołej zabawie tanecznej. Konkursy, zabawy z balonami, pyszny poczęstunek to dodatkowe atrakcje dzięki którym, ten dzień długo zostanie w ich pamięci.

Kochana Babciu! Drogi Dziadku!

Życzymy Wam, by stado wnuków Was zawsze kochało, by zdrowie i szczęście na zawsze zostało!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, każda grupa przygotowała dla rodziców przedstawienia świąteczne. Okazją do przybliżenia przedszkolakom tradycji bożonarodzeniowych było pieczenie świątecznych ciasteczek, wspólne kolędowanie, przygotowanie upominków, kartek bożonardzeniowych oraz wigilijka.

Wszystkie przedszkolaki z radością powitały Świętego Mikołaja. Jak co roku dostojny gość wysłuchał piosenek i wierszyków przygotowanych specjalnie dla niego przez każdą grupę.

Przedszkolaki wzięły udział w akcji MEN "Szkoła do hymnu". W środę (10.11.2021 r.), punktualnie o godz. 11.11 dzieci odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego".

 

 

 

Zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą w roku szkolnym 2021/2022 uczęszczać do przedszkola odbędzie się w dniu 26.08.2021 r. o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej.

Obecność na zebraniu w reżymie sanitarnym.

Zakończyliśmy realizację projektu "Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii". Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z realizacji zadań zawartych w projekcie. 

W związku z obostrzeniami epidemicznymi w bieżącym roku szkolnym nie odbędą się dni otwarte.

 

Listy dzieci z podziałem na grupy na nowy rok szkolny są zawieszone na drzwiach głównych przedszkola.

 

Ogłoszenie!

24 czerwca b.r. o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej, odbedzie się uroczyste zakończenie przedszkola, dla dzieci idących do szkoły.

W uroczystości może uczestniczyć tylko jeden rodzic z zachowaniem reżymu sanitarnego.

 

Zapraszamy!

 

 

  

docx
plik docx - 31.8 KB

 

 

 

 

WYNIKI MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU WOKALNEGO

"PIOSENKA DLA MAMY"

 

I MIEJSCE - OLIWIA STRONK (PRZEDSZKOLE NR 11)

II MIEJSCE - EMIL GABRYŚ (PRZEDSZKOLE NR 21)

III MIEJSCE - NINA MARCINIAK (ZESPÓL SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 10)

 

Gratulujemy!

Wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział!

 

 

 

Naszych przedszkolaków odwiedził specjalny gość - pan leśniczy. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem ciekawostek na temat owadów, ptaków. Zadawały pytania dotyczące zwyczajów zwierząt, a także przypomniały sobie zasady, których należy przestrzegać przebywając w lesie. Dziękujemy za poświęcony czas;-)

 

W ramach programu w którym bierze udział nasze przedszkole tj."Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii" dzieci wraz z rodzicami wykonały zadanie majowe, fotografowały przyrodę. Efekty tej współpracy można zobaczyć w zakładce "Nasze osiągnięcia".

 

 

 

Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola nr 31, a także kontynuujących uczęsczanie do naszego przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 znajdują się w zakładce "Dokumenty"

 

 

 

 

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym oraz potwierdzenie woli znajdują się w zakładce "Dokumenty"

                                             Informacja
Rodzice kandydata zakwalifikowanego do przedszkola są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do tego przedszkola w terminieod 30 marca do 12 kwietnia br. (do godz. 15.00).

Potwierdzenie może być przesłane elektronicznie (skan, zdjęcie podpisanego dokumentu) na adres placówki zsp15@vp.pl lub bezpośrednio złożone w przedszkolu, do którego zakwalifikowało się dziecko , w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinachod 7:00 do 14:30.

Potwierdzenie powinni podpisać oboje rodzice, chyba że z przyczyn obiektywnych nie jest to możliwe.

pps
plik pps - 3.5 MB

W ramach kampanii "Moge! Zatrzymać smog - Przedszkolaku złap oddech" przygotowaliśmy dla Państwa prezentację edukacyjno-informacyją. Zapraszamy do obejrzenia.

W zakładce "Dokumenty" znajdują się informacje dotyczące naboru do przedszkola na rok 2021/2022.

 

 

 

Nasze przedszkole bierze udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej zorganizoanej przez Urzęd Marszałkowski Województwa Śląskiego: „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”

 

 

Nasze przedszkole biezrze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dotyczącym dbania o odporność.

doc
plik doc - 379.5 KB

Plakat informacyjny

 

 

 

 

doc
plik doc - 344.5 KB

Plakat informacyjny

 

 

 

 

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu odbędzie się 11 lutego b.r.

Najserdeczniejsze życzenia cudownych Świąt Bożego Narodzenia, ciepła i wielkiej radości a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności.

Mikołaj odwiedził nasze przedszkole!

 

W poniedziałek tj. 7 grudnia b.r. wielką radość naszym przedszkolakom sprawiła wizyta spacjalnego gościa - Świętego Mikołaja. Jak co roku dzieci przygotowały dla Mikołaja piosenki i wierszyki, które prezentowały z wielkim przejęciem.

Zapraszamy do fotorelacji na strony poszczególnych grup.

pdf
plik pdf - 129.4 KB

Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę obuwia zimowego, przekazujemy podziękowania od organizatora zbiórki.

 

 

 

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej

"Paczka dla seniora"

Święta to czas, kiedy mały kawałek chleba potrafi połączyć dwa odmienne światy. Kształtujmy u dzieci ideę dzielenia się, szacunku dla drugiego człowieka oraz solidarności międzypokoleniowej od najmłodszych lat.

Artykuły żywnościowe z długą datą ważności zbieramy do 14.12.2020 r.

 

 

Serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Działań Lokalnych Chwalynciok za podarowanie maseczek wszystkim przedszkolakom. Dziękujemy za włożony trud i poświęcony czas!

https://www.zsp15.miastorybnik.pl/przedszkole/przedszkole.html

 

 

 

 

 

AKCJA CHARYTATYWNA

"DAJ SWOIM BUTOM DRUGIE ŻYCIE"


Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „Oddaj buty bezdomnemu”. Firma CCC zbiera buty używane damskie i męskie, ale i takie nadające się jeszcze do użytku. Kozaki, półbuty i sportowe. Jeśli macie Państwo takie buty, które chwialibyście oddać prosimy o przyniesienie ich do przedszkola, a my przekażemy je dalej.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

 

Zbiórka butów w przedszkolu trwa do piątku 27.11.2020r.
(Prosimy o zostawianie butów w wiatrołapie w wyznaczonym miejscu).

 

 

 

W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym:

"Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii"

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w KatowicachRzecznik Praw DzieckaEdukacja Rybnik