Zapraszamy wszystich przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym pt.

"Wymarzone wakacje"

format: A4

technika: płaska, dowolna

termin nadsyłania fotografii pracy konkursowej (z dopiskiem "konkurs"): 17.06.2010 r.

Dla zwycięzców przewidziane nagrody!!!

Zdjęcie pracy konkursowej niepodpisane, bez wizerunku dziecka wysyłamy do wychowawcy!

Organizacja pracy przedszkoli w lipcu i sierpniu w 2020r

Procedura pobytu dziecka w przedszkolu w czasie pandemii

SZANOWNI RODZICE!

W związku z wiadomością uzyskaną od Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku, iż "nie rekomenduje" on otwarcia żłobków i przedszkoli w Rybniku i  okolicy, informuję że do 30 maja br. nie zostaną wznowione zajęcia dla dzieci w żłobkach miejskich, przedszkolach oraz zajęcia opiekuńcze dla dzieci z klas I-III.
Decyzja o ewentualnym otwarciu placówek od 1 czerwca zostanie poprzedzona ponowną konsultacją z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jednocześnie informuję, że z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych kontynuujemy indywidualne zajęcia rewalidacyjne.

W związku z powyższym należy kontynuować nauczanie zdalne.

Szanowni Rodzice!

Mając na uwadze niekorzystną sytuację epidemiologiczną dotyczącą zakażeń SARS-CoV-2 na terenie Rybnika Prezydent Miasta nie zaleca udostępniania przyszkolnych obiektów sportowych (boisk).

Wyjątek mogą stanowić kluby sportowe, które po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrektorem szkoły i z zachowaniem aktualnych wymogów sanitarnych mogą korzystać z ww. obiektów.

Place zabaw pozostają zamknięte.

Wznowiona rekrutacja

docx

Harmonogram naboru

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

Zarządzenie dot. rekrutacji

Wytyczne dot. pobytu dziecka w przedszkolu od 11.05.2020r.

docx
20711

Wytyczne dot. pobytu dziecka w przedszkolu od 11.05.2020r.

Rytmika dla przedszkolaków

Drodzy Rodzice!

Fundacja Ziko dla Zdrowia rozpoczęła realizację nowego programu edukacyjnego - ZDROWO MALUCHOWO. W ramach tej inicjatywy z myślą o dzieciach w  wieku przedszkolnym będą publikowane materiały, dzięki którym przygotowanie i przeprowadzenie wartościowych zabaw z dzieckiem będzie dla każdego rodzica lub opiekuna proste i przyjemne.

Zapraszamy:

Dziękujemy za udział w akcji "Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia!".

Wszystkie kartki świąteczne trafiły już do organizatora!

Przedszkolaki się nie nudzą!

Zapraszamy do galerii zdjęć w zakładce "Nasze osiągnięcia"

Drodzy Rodzice!

Na stronie www.gov.pl/web/zdalnelekcje w zakładce "Oddział przedszkolny", znajdą Państwo scenariusze zajęć, karty pracy, wiersze, filmy, słuchowiska, piosenki, a także pomysły na prace plastyczne i wiele innych inspiracji do nauki przez zabawę.

Wychowawcy czekają na Wasze fotorelacje!

Projekt edukacyjno – wychowawczy

„Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia”

Edycja Wielkanocna

To wspólna akcja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rybniku i Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, które zapraszają dzieci i młodzież do udziału; celem jest wykonanie świątecznej kartki. Wszystkie kartki będą przeznaczone dla potrzebujących – samotnych
i bezdomnych znajdujących się pod opieką OPS-u.

Szczegóły: ma to być kartka pasująca do zwykłej małej koperty, wykonana przez dziecko samodzielnie lub z pomocą dorosłego. Do środka proszę wkleić kartkę z życzeniami i podpisać WYŁĄCZNIE imieniem dziecka i nazwą placówki (np. Kasia z Przedszkola 31).

To nie jest konkurs, więc nie będzie nagród… Ale jak to ujęli organizatorzy: Najważniejsze w życiu to dostrzec drugiego człowieka i tego właśnie chcemy uczyć nasze dzieci.

Kartki w czystych, niezaklejonych kopertach proszę składać do sekretariatu szkoły do 31 marca do godz. 12.00, wtedy przekażemy je organizatorom.

Zapraszamy do udziału.

Monika Fukała

Drodzy Rodzice!

Z uwagi na wyjątkową sytuację, zwracam się do Państwa z prośbą o zachęcenie Waszych pociech do wykonywania w domu ćwiczeń logopedycznych. Systematyczność w terapii jest podstawą sukcesu. Utrwalanie nabytych już umiejętności wpłynie korzystnie na rozwijanie umiejętności językowych Waszych dzieci. Warto zajrzeć do zgromadzonych w zeszytach lub teczkach materiałów zrealizowanych na zajęciach. Dodatkowo dla urozmaicenia ćwiczeń logopedycznych zapraszam Państwa na portale logopedyczne oferujące różnego rodzaju ćwiczenia, także online.
Poniżej podaje adresy stron www:

domologo.pl
yummy.pl
mimowa.pl

Życzę zdrowia, wytrwałości i dobrej zabawy podczas wspólnych ćwiczeń.
W razie pytań zapraszam do kontaktu zuziapolak@op.pl

Pozdrawiam, Zuzanna Polak

ZAPRASZAMY PRZEDSZKOLAKÓW Z RODZICAMI DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM!

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w KatowicachRzecznik Praw DzieckaEdukacja Rybnik