DZIEŃ OTWARTY

 

22 lipca b.r. w godzinach 9:30 -10:30 zapraszamy dzieci nowo przyjęte z rodzicami do naszego przedszkola .

Dzieci będą mogły zobaczyć zajęcia kierowane przez nauczyciela, a także pobawić się ze starszymi kolegami na placu zabaw.

 

 

 

 6 czerwca w naszym zespole szkolno-przedszkolnym odbyła się Biesiada Śląska. Swój udział w tym ważnym wydarzeniu miały również dzieci przedszkolne. Więcej informacji na temat tego dnia znajduje się na stronie szkoły.

„Sztuka Emocji” – podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

 

W tym roku szkolnym Przedszkolaki brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Sztuka Emocji”, którego głównym celem było przybliżenie i oswojenie dzieci ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach. Projekt jest także przygotowaniem do rozumienia emocji i uczuć własnych oraz innych ludzi, ma również na celu dbanie o zdrowie psychiczne, rozwijanie poczucia własnej wartości i zaspokaja potrzeby tworzenia relacji osobowych i uczestnictwa w grupie. Realizacja projektu polegała na przeprowadzeniu co miesiąc minimum jednych zajęć/aktywności/ćwiczenia z użyciem wybranej dziedziny sztuki, odnoszącej się do przypisanej
w danym miesiącu emocji. Zadania projektowe realizowane były od 1.10.2023 r. do 31.05.2024 r.

Koordynator projektu: Joanna Hoszowska

pdf
plik pdf - 111.6 KB
Sprintem do maratonu

Nasze przedszkole przyłączyło się do X Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu” pod patronatem miesięcznika „Bliżej Przedszkola”. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie biegów wśród dzieci, upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Maraton został przeprowadzony z okazji Dnia Dziecka 28 maja 2024 roku. Miejscem wydarzenia było boisko szkolne.

Przed biegami omówione zostały zasady bezpieczeństwa dotyczące zabaw sportowych na boisku. Wszyscy uczestnicy otrzymali numer startowy. Następnie dzieci wzięły aktywny udział we wspólnej rozgrzewce, którą poprowadziła Pani Asia. Każda grupa przedszkolaków z zapałem dopingowała biegnącym maratończykom. Dystans został dostosowany do wieku i możliwości dzieci.

Wyniki poszczególnych grup:

Grupa krasnoludki : 6.200m

Grupa pszczółki: 10.600m

Grupa biedronki: 16.100m

Grupa sowy: 24.700m

Łącznie pokonaliśmy dystans 57.600m.
Maraton był był pełen wrażeń i wspaniałym przeżyciem dla małych sportowców. Udało się tego dokonać (99) przedszkolakom, (4) wychowawczyniom i (4) paniom oddziałowym. W tym biegu nie było przegranych ani rywalizacji o miejsce na podium. Wygrali wszyscy, którzy byli jego uczestnikami. Nagrodą za zaangażowanie i wysiłek dzieci, była radość oraz satysfakcja z ukończenia biegu. Wszyscy maratończycy po biegu otrzymali medale oraz dyplomy.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim naszym wysportowanym przedszkolakom.

Koordynator projektu: mgr Joanna Hoszowska

 

pdf
plik pdf - 4 MB
Biblioteka Miejska w Rybniku
Wesołego Alleluja!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki oraz mokrego wielkanocnego poniedziałku.

Pracownicy Przedszkola nr 31 w Rybniku

21 marca (wtorek) w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa. Święto ustanowione zostało w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na całym świecie są tego dnia wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Każde dziecko ma bowiem prawo do radości, do smuteczków, do szczęścia, do zabawy, do łez, do miłości  itd. - bez względu na rodzaj czy stopień niepełnosprawności, bez względu na pochodzenie czy kolor skóry. Przedszkolaki po raz kolejny uświadomiły sobie że choć jesteśmy różni, to tak samo ważni!

21 marca 20024 r. zgodnie z tradycją przedszkolaki pożegnały zimę i radośnie przywitały wiosnę. W tym wyjatkowym dniu nie zabrakło Panny Marzanny oraz wierszyków i piosenek o tematyce wiosennej.

Kampania "Blisko telefonu, daleko od dziecka"
Urządzenia ekranowe używane świadomie i z umiarem mogą stanowić atrakcyjny element życia dzieci i młodzieży oraz życia rodzinnego. Jednak nadmiar ekranów może mieć negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dzieci oraz na relacje rodzinne. Dlatego ważne, żebyśmy kontrolowali korzystanie z ekranów w domu. Pomogą w tym Domowe Zasady Ekranowe:

 DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl Kampania

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI Z NAJSTARSZEJ GRUPY PRZEDSZKOLNEJ

 

Rusza nabór do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Rybnik na rok szkolny 2024/2025

Do klas pierwszych szkół podstawowych zapraszamy wszystkie dzieci siedmioletnie, które obecnie uczęszczają do przedszkola oraz chętne dzieci sześcioletnie.

W tym roku wszystkie 32 szkoły podstawowe prowadzą nabór do klasy pierwszej (w tym 31 szkół obwodowych).

 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW PO KLIKNIĘCIU NA >>>>>> LINK DO DOKUMENTU

pdf
plik pdf - 229.3 KB

Szanowni Rodzice,

12 lutego 2024 r. o godz. 8.00 rusza nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Szczegóły i harmonogram działań znajduje się na stronie internetowej UM Rybnika w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Rybnika.

Zasady naboru do przedszkola znajdują się w dokumencie zamieszczonym w nagłówku powyżej. 

 

Witryna naborowa dla rodziców www.rybnik.przedszkola.vnabor.pl będzie dostępna od 4 do 15 marca br.

 

Rodzice dzieci obecnie chodzących do przedszkola mają zagwarantowane miejsce w swoim przedszkolu i nie biorą udziału w rekrutacji, a jedynie potwierdzają wolę kontynuacji w terminie od 12 do 23 lutego.

 

 

"Świąteczny czas poezją pisany" 

W grudniu w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski. Wśród przedszkolaków znalazły się dzieci, które chętnie zaprezentowały wiersze o tematyce świątecznej. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriał wiekowych.

3, 4 latki   

I miejsce -  Weronika Musiolik

II miejsce - Sara Semeniuk

III miejsce - Milan Auguścik

5, 6 latki

I miejsce - Milena Pieczka

II miejsce - Andżelika Janicka

III miejsce - Zofia Wałach

Nagrody książkowe zostały zakupione z dofinansowania, jakie przedszkole otrzymało z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Wesołych Świąt

Niech czas Bożego Narodzenia będzie pełen ciepła, radości i wytchnienia od codziennego pędu. Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

                                                                                                                   życzy:

                                                                                            Dyrekcja, personel oraz wychowankowie

                                                                                                   Przedszkola nr 31 w Rybniku

 

 

 

 

 

 

 

Mikołaj

"Św. Mikołaj noca wędruje, w okna zagląda i nasłuchuje, gwiazdka w okno świeci - Gdzie są grzeczne dzieci?"

Nasze przeszkolaki to grzeczne dziewczyny i chłopaki, dlatego Św. Mikołaj nie zapomniał nas odwiedzić. Tradycyjnie dzieci przygotowały dla Św. Mikołaja piosenki i wierszyki, a w zamian otrzymały upominki i obietnicę kolejnych odwiedzin za rok.

 

 

 

 

Wizyta GÓRNIKÓW w naszym przedszkolu.

Z okazji zbliżajacej się Barbórki 1 grudnia b.r. do przedszkola przybyli specjalni goście, którzy przekazali przedszkolakom wiele ciekawych wiadomości na temat pracy w kopalni, patronki górników, odznaczeń oraz symboli górniczych. Dzieci mogły posłuchać życiorysu św. Barbary, przymierzyć galowe czapki górnicze czyli czako z różnymi kolorami pióropusza, a także sprawdzić czy na mundurze górniczym jest zgodnie z legendą 29 guzików.

 Dziękujemy za ten cenny czas.

Szczęść Boże.

Kiermasz

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dnia 16.11.2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W każdej grupie zostały przeprowadzone zajęcia, które miały na celu kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw społecznych, a w szczególności akceptacji odmienności innych, poszanowania cudzej godności i uwrażliwienia na uczucia innych.

https://www.youtube.com/watch?v=qt2tG2r8QuM

Nasze przedszkole wzięło udział w Akcji "Szkoła do hymnu" organizowanej przez MEiN. 10 listopada b.r. dzieci ze wszystkich grup o godzinie 11:11 odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego", tym samym po raz szósty włączyliśmy się do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początku listopada w naszym przedszkolu tradycyjnie obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci przebrały się nie tylko za bohaterów pojawiajacych się w animowanych filmach, ale także na kartach książek. Wspólna zabawa taneczna przeniosła dzieci do radosnego świata bajek.

Dzień Postaci z Bajek

W ramach akcji "Szkoła pamięta" przedszkolaki odwiedziły lokalny cmentarz. Dzieci zapaliły znicze i modliły się przy grobach swoich bliskich oraz pod krzyżem - upamiętniając tych, których groby są daleko lub ich wogóle nie mają.

Biblioteka Miejska w Rybniku zaprasza na cykl warsztatów p.: "Tu czytamy". 

Zajecia skierowane są do dzieci w wieku 0-2 i 3-6 oraz ich opiekunów.

https://www.biblioteka.rybnik.pl/tu-czytamy-warsztaty-dla-dzieci

 

  

 Udział przedszkolaków w akcjach charytatywnych pokazuje im że, ich działania moga mieć pozytywny wpływ na innych ludzi. Rozwijajmy w dzieciach empatię i uczmy wrażliwości na potrzeby innych.

Zachęcamy do udziału w zbiórce odzieży dla osób bezdomnych.

pdf
plik pdf - 1.3 MB

 

 

 

 

 

 

 

Nasze przedszkole przystąpiło do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. 

doc
plik doc - 158.5 KB

 

 

 

 

 

Zebranie organizacyjne odbędzie się 28.08.2023 r. (poniedziałek) o godzinie 16:00.

 Serdecznie zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 

 

Składam serdecznie podziękowania za wieloletnią współpracę, życzliwość i pomoc.

                                                                                                                         Dyrektor

                                                                                                                 Bogusława Martyna

 

 

 

 

"Najpiękniejsza Kapliczka Matki Bożej"

Z radością ogłaszamy, iż w konkursie międzyprzedszkolnym organizowanym przez Przedszkole nr 39 w Rybniku-Boguszowicach nasze przedszkolaki zajęły wysokie miejsca.

I miejsce - Milena Pieczka

II miejsce - Małgorzata Sola

wyróżnienie - Adam Wieczorek

Kapliczki będą wystawione w kościele p.w. Św. Barbary w Boguszowicach. Gratulujemy!

 

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA 

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."  J. Korczak

Sensoryczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu sprawił wszystkim mnóstwo radości. Stymulacyjne zabawy, ścieżki sensoryczne, ćwiczenia oddechowe, doskonalenie motoryki małej i dużej, masy plastyczne to tylko niektóre przykłady edukacji przez świętną zabawę.

W ramach preorientacji zawodowej nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele róznych zawodów, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci miały okazję zobaczyć narzędzia oraz sprzęt wykorzystywany w pracy strażaka, policjanta, farmaceuty, stomatologa oraz górnika.

                      Trwający w okresie 22 -26 maja tydzień zakończył się "Balem Zawodów", gdzie dzieci mogły zaprezentować swoje preferencje zawodowe.

Osobom, które zgodziły się opowiedzieć o swoim zawodzie serdecznie dziękujemy!

Drogi Rodzicu! Adaptację dziecka do przedszkola rozpocznij już dziś!
docx
plik docx - 31.8 KB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dbajmy o Ziemię

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, 21 kwietnia dzieci z grupy Sowy ze swoją panią przygotowały przedstawienie p.t. "Dbamy o Ziemię". Trzy czarownice, ptaszki, rybki oraz żabka i bocian w zabawny sposób przypomniały dzieciom z pozostałych grup oraz uczniom klas pierwszych jak dbać o środowisko.

Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

W ramach realizacji programu, dzieci z naszego przedszkola poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Uczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznają podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.

Wesołego Alleluja!

W te piękne święta, gdy Pan Zmartwychwstanie
życzymy smacznych jajek na śniadanie,
żółtego kurczaczka, białego zająca
i aby te święta trwały bez końca!

Dyrekcja, Personel oraz dzieci z Przedszkola nr 31 w Rybniku

Światowy Dzień Autyzmu

Kwiecień jest Miesiącem Świadomości Autyzmu. 

W tym miesiacu  zwiększa się powszechną wiedzę na temat problemów, które napotykają osoby z tym zaburzeniem. Nam również zależy na promowaniu empatii i zrozumienia dla odmiennych potrzeb osób ze spektrum autyzmu, aby po prostu świat był dla nich lepszy. 

W naszym przedszkolu, z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Warsztaty na temat autyzmu przeprowadzi w kwietniu, w każdej grupie pedagog specjalny: Pani Joanna Hoszowska.

 

 

Drodzy Rodzice!

W zakładce "Dokumenty" znajduje sie lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2023/2024.

 

 

 

Nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

 

 

Nasza Marzanna

Hurrra!!!  W końcu przyszła WIOSNA!

Wszystkie dzieci z radością przywitały Panią Wiosnę. Przygotowały na ten szczególny dzień wiersze i piosenki, a także sylwety bocianów i wiosennych kwiatów.

Wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom życzymy świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

21 grudnia b.r. w naszym przedszkolu odbył się koncert kolęd i pastorałek z udziałem rodziców. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zadbali o wspaniały przebieg tej uroczystości: rodzicom naszych przedszkolaków, którzy przygotowali stroje, nauczycielom za trud włożony w przygotowanie dzieci do występów oraz naszym cudownym dzieciom za piękny występ.

 

Nasze przedszkole bierze udział w kolejnej edycji akcji "Zdrowo i sportowo."

Akcja "Zdrowo i sportowo" to projekt edukacji i aktywizacji sportowej dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych. Jako zarejestrowane przedszkole mamy dostęp do materiałów edukacyjnych przygotowanych przez partnerów akcji a dotyczą one: sportu, zdrowia, higieny, odpoczynku oraz ekologii.

Nasze przedszkole bierze udział w akcji ZDROWO I SPORTOWO.

"Mikołaju Świynty co przyłazisz z nieba, Ty wiysz co nom wszystkim na ziemi potrzeba..."

6 grudnia dzieci z naszego przedszkola, jak co roku doczekały się specjalnego gościa. Piosenki i wierszyki przywitały Mikołaja, który nie krył zaskoczenia, gdy usłyszał także śląską gwarę. W ramach podziękowania Święty Mikołaj i jego pomocnicy: anioł i elf otrzymali specjalne dyplomy. Czekamy na kolejne spotkanie za rok!

"Dzieci lubią misie, misie lubia dzieci"

25 listopada świętowaliśmy jak co roku Dzień Pluszowego Misia. Kubuś Puchatek, Yogi, Miś Uszatek, Miś Padington - dzieci uwielbiają misie, które są ich ulubionymi bohaterami bajek. Jednak najbardziej kochają swojego pluszowego misia, do którego mogą się zawsze przytulić. 

W tym roku wspólne zabawy z własną przytulanką przyniosły dzieciom mnóstwo radości. Misie były inspiracją do różnych, ciekawych prac plastycznych, misie towarzyszyły dzieciom podczas gimnastyki, dla misiów przygotowywano ciasteczka, a nawet zorganizowano zabawę taneczną.

 

"Szczybny szczupok"

Odpowiadając na zaproszenie Przedszkola nr 39 w Rybniku, wzięliśmy udział w projekcie artystyczno-edukacyjnym.

Dzięki pomysłowi Lecha Gęborskiego, rozumiejącego znaczenie budowania obywatelskiego społeczeństwa znającego historię ojcowizny, Krzysztof Oleś napisał bajkę o powstaniu Rybnika pt. "Szczybny szczupok abo zapomniano historyjo Rybnika." Dzieci 5,6 letnie z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach z zakresu edukacji historycznej. Starszaki poznały dzieje Rybnika i genezę powstania herbu miasta. Chętne dzieci wykonały prace plastyczne związane z legendą, które bedą wystawione w galerii podczas finału projektu.

 

Bezpiecznie na drodze z Fundacją REA RYBNIK +

Starszaki z naszego przedszkola wzięły udział w akcji na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Po przeprowadzonej pogadance i sprawdzeniu wiedzy przedszkolaków na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, dzieci  otrzymały opaski odblaskowe.

Dzieci z grup: "Biedronki" oraz "Sowy" wzięły udział w lokalnych obchodach Świeta Niepodległości.

7 listopada dzieci w pieknych strojach świętowały Dzień Postaci z Bajek. 

Dziękujemy rodzicom za udział w październikowych zajęciach otwartych.

  1. 28 września dzieci z wszystkich grup obchodziły Światowy Dzień Jabłka.

1 lutego b.r. w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców. Tego dnia dzieci nie tylko prezentowały wspaniałe stroje, opowiadając o swoich ulubionych bohaterach i postaciach z bajek, ale przede wszystkim spędziły czas na wesołej zabawie tanecznej. Konkursy, zabawy z balonami, pyszny poczęstunek to dodatkowe atrakcje dzięki którym, ten dzień długo zostanie w ich pamięci.

Kochana Babciu! Drogi Dziadku!

Życzymy Wam, by stado wnuków Was zawsze kochało, by zdrowie i szczęście na zawsze zostało!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, każda grupa przygotowała dla rodziców przedstawienia świąteczne. Okazją do przybliżenia przedszkolakom tradycji bożonarodzeniowych było pieczenie świątecznych ciasteczek, wspólne kolędowanie, przygotowanie upominków, kartek bożonardzeniowych oraz wigilijka.

Wszystkie przedszkolaki z radością powitały Świętego Mikołaja. Jak co roku dostojny gość wysłuchał piosenek i wierszyków przygotowanych specjalnie dla niego przez każdą grupę.

Przedszkolaki wzięły udział w akcji MEN "Szkoła do hymnu". W środę (10.11.2021 r.), punktualnie o godz. 11.11 dzieci odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego".

 

 

 

Zebranie organizacyjne dla rodziców dzieci, które będą w roku szkolnym 2021/2022 uczęszczać do przedszkola odbędzie się w dniu 26.08.2021 r. o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej.

Obecność na zebraniu w reżymie sanitarnym.

Zakończyliśmy realizację projektu "Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii". Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z realizacji zadań zawartych w projekcie. 

W związku z obostrzeniami epidemicznymi w bieżącym roku szkolnym nie odbędą się dni otwarte.

 

Listy dzieci z podziałem na grupy na nowy rok szkolny są zawieszone na drzwiach głównych przedszkola.

 

Ogłoszenie!

24 czerwca b.r. o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej, odbedzie się uroczyste zakończenie przedszkola, dla dzieci idących do szkoły.

W uroczystości może uczestniczyć tylko jeden rodzic z zachowaniem reżymu sanitarnego.

 

Zapraszamy!

 

 

  

docx
plik docx - 31.8 KB

 

 

 

 

WYNIKI MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU WOKALNEGO

"PIOSENKA DLA MAMY"

 

I MIEJSCE - OLIWIA STRONK (PRZEDSZKOLE NR 11)

II MIEJSCE - EMIL GABRYŚ (PRZEDSZKOLE NR 21)

III MIEJSCE - NINA MARCINIAK (ZESPÓL SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 10)

 

Gratulujemy!

Wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział!

 

 

 

Naszych przedszkolaków odwiedził specjalny gość - pan leśniczy. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem ciekawostek na temat owadów, ptaków. Zadawały pytania dotyczące zwyczajów zwierząt, a także przypomniały sobie zasady, których należy przestrzegać przebywając w lesie. Dziękujemy za poświęcony czas;-)

 

W ramach programu w którym bierze udział nasze przedszkole tj."Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii" dzieci wraz z rodzicami wykonały zadanie majowe, fotografowały przyrodę. Efekty tej współpracy można zobaczyć w zakładce "Nasze osiągnięcia".

 

 

 

Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola nr 31, a także kontynuujących uczęsczanie do naszego przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 znajdują się w zakładce "Dokumenty"

 

 

 

 

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym oraz potwierdzenie woli znajdują się w zakładce "Dokumenty"

                                             Informacja
Rodzice kandydata zakwalifikowanego do przedszkola są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do tego przedszkola w terminieod 30 marca do 12 kwietnia br. (do godz. 15.00).

Potwierdzenie może być przesłane elektronicznie (skan, zdjęcie podpisanego dokumentu) na adres placówki zsp15@vp.pl lub bezpośrednio złożone w przedszkolu, do którego zakwalifikowało się dziecko , w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinachod 7:00 do 14:30.

Potwierdzenie powinni podpisać oboje rodzice, chyba że z przyczyn obiektywnych nie jest to możliwe.

pps
plik pps - 3.5 MB

W ramach kampanii "Moge! Zatrzymać smog - Przedszkolaku złap oddech" przygotowaliśmy dla Państwa prezentację edukacyjno-informacyją. Zapraszamy do obejrzenia.

W zakładce "Dokumenty" znajdują się informacje dotyczące naboru do przedszkola na rok 2021/2022.

 

 

 

Nasze przedszkole bierze udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej zorganizoanej przez Urzęd Marszałkowski Województwa Śląskiego: „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”

 

 

Nasze przedszkole biezrze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dotyczącym dbania o odporność.

doc
plik doc - 379.5 KB

Plakat informacyjny

 

 

 

 

doc
plik doc - 344.5 KB

Plakat informacyjny

 

 

 

 

Bal karnawałowy w naszym przedszkolu odbędzie się 11 lutego b.r.

Najserdeczniejsze życzenia cudownych Świąt Bożego Narodzenia, ciepła i wielkiej radości a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności.

Mikołaj odwiedził nasze przedszkole!

 

W poniedziałek tj. 7 grudnia b.r. wielką radość naszym przedszkolakom sprawiła wizyta spacjalnego gościa - Świętego Mikołaja. Jak co roku dzieci przygotowały dla Mikołaja piosenki i wierszyki, które prezentowały z wielkim przejęciem.

Zapraszamy do fotorelacji na strony poszczególnych grup.

pdf
plik pdf - 129.4 KB

Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę obuwia zimowego, przekazujemy podziękowania od organizatora zbiórki.

 

 

 

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej

"Paczka dla seniora"

Święta to czas, kiedy mały kawałek chleba potrafi połączyć dwa odmienne światy. Kształtujmy u dzieci ideę dzielenia się, szacunku dla drugiego człowieka oraz solidarności międzypokoleniowej od najmłodszych lat.

Artykuły żywnościowe z długą datą ważności zbieramy do 14.12.2020 r.

 

 

Serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Działań Lokalnych Chwalynciok za podarowanie maseczek wszystkim przedszkolakom. Dziękujemy za włożony trud i poświęcony czas!

https://www.zsp15.miastorybnik.pl/przedszkole/przedszkole.html

 

 

 

 

 

AKCJA CHARYTATYWNA

"DAJ SWOIM BUTOM DRUGIE ŻYCIE"


Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej „Oddaj buty bezdomnemu”. Firma CCC zbiera buty używane damskie i męskie, ale i takie nadające się jeszcze do użytku. Kozaki, półbuty i sportowe. Jeśli macie Państwo takie buty, które chwialibyście oddać prosimy o przyniesienie ich do przedszkola, a my przekażemy je dalej.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

 

Zbiórka butów w przedszkolu trwa do piątku 27.11.2020r.
(Prosimy o zostawianie butów w wiatrołapie w wyznaczonym miejscu).

 

 

 

W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym:

"Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii"

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w KatowicachRzecznik Praw DzieckaEdukacja Rybnik