Archiwum: grudzień 2017

Razem z UNICEF POLSKA pomagamy dzieciom z Syrii
2017-12-07

Jako placówka należąca do Klubu Szkół Unicef, w tym roku szkolnym także przyłączamy się do akcji wspierania dzieci,

Tym razem dzieci w Syrii potrzebują nas, aby przetrwać zimę.

Dla większości dzieci w Polsce pierwsze dni zimy oznaczają zabawę w śniegu, lepienie bałwana i zapach gorącej czekolady.

Niestety, rzeczywistość jest inna dla najmłodszych z Syrii. W kraju ogarniętym wojną oraz w krajach ościennych, takich jak Liban, Jordania, czy Irak zima jest szczególnie trudnym czasem w roku. Chore, pozbawione bezpiecznego schronienia i często ranne dzieci walczą o każdy dzień. Zimą grozi im śmierć.

UNICEF jest na miejscu i jako jedna z nielicznych organizacji niesie pomoc na terenie niemal całego kraju. Pomagamy zapewniając dzieciom ciepłe kurtki, buty, odzież i koce. UNICEF wspiera finansowo rodziny, zapewnia najmłodszym dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej oraz ogrzewa szkolne klasy, w których dzieci mogą schronić się przed mrozem i czuć się bezpiecznie. Niestety, potrzeby są ogromne, dlatego potrzebne jest wsparcia!

O szczegółach akcji i sposobach udzielania pomocy uczniowie dowiedzą się na lekcjach wychowawczych.

Więcej infoormacji na stronie UNICEF – kliknij na link do strony.

2017-12-07

Mikołaj dotarł także do naszej szkoły. Każda klasa otrzymała od Świętego coś miłego.

Odwiedzili nas także przedstawiciele Rady Dzielnicy Chwałęcice i Rady Miasta Rybnika, przywożąc dla dzieci – jak każdego roku – wielkie paczki ze słodkimi niespodziankami. Były także świąteczne życzenia dla wszystkich uczniów i ich rodzin.

W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy za to miłe spotkanie.