Archiwum: czerwiec 2018

Dzień Rodziny
2018-06-01

We wtorek 29 maja zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Rodzice uczniów klas I - III spotkali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć program artystyczny przygotowany przez dzieci, wspólnie z pociechami  zatańczyć wesoły taniec oraz poznać muzyczne i taneczne talenty szkolne. Rodzice z trójek klasowych przygotowali na tę okazję słodki poczęstunek.

Wycieczka uczniów klas IIIa, IIIb i IVa
2018-06-06

Dzieci z klas IIIa, IIIb i IVa wróciły dziś z 3-dniowej wycieczki do Krainy Wygasłych Wulkanów. Odwiedziły Bolesławiec, Świeradów Zdrój, poznały tajemnice i legendy związane z Zamkiem Czocha i zamkiem na wulkanie w Grodźcu, były w Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu. Poznały uroki Kliczkowa i Zamku Kliczków. Wzięły udział w grach terenowych, warsztatach ceramiki i malowania bombek. Wspólnie spędzony czas pozwolił się dzieciom jeszcze bardziej zintegrować.

„Twinpigs Country Festival”
2018-06-06

To szósta edycja tego Festiwalu, która odbędzie się w weekend 23-24.06.2018r. Festiwal jest organizowany w formie pikniku rodzinnego z przyjazną muzyką country, z najbardziej znanymi wykonawcami z Polski oraz Czech i Stanów Zjednoczonych. Wstęp na Festiwal jest BEZPŁATNY. Dodatkowo przekazujemy informację o specjalnym rabacie 30% na zakup karnetu na korzystanie z atrakcji Twinpigs w dniach Festiwalu.

Dzień Zdrowia
2018-06-08

Obchody Dnia Zdrowia to już nasza tradycja. Jako szkoła promująca zdrowie stosujemy na co dzień zasady zdrowego odżywiania, propagujemy wypoczynek na wolnym powietrzu oraz zachęcamy do aktywnego trybu życia. Podsumowując nasze całoroczne działania w dniu 8 czerwca 2018r. uczniowie klasy V zaprezentowali całej społeczności szkolnej przedstawienie pt. "Szanuj zdrowie, jak je masz, bo o różne bzdury dbasz". Odbył się także konkurs talentów tanecznych - Got to dance. Wspólna zabawa ruchowa przy muzyce stanowiła miły element zakończenia imprezy.

Wycieczka uczniów klasy I
2018-06-11

Uczniowie klasy I uczestniczyli dziś w wycieczce klasowej do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. Zobaczyli tam wiele ciekawych zwierząt, z którymi mieli bezpośredni kontakt. Obejrzeli pokaz lotów sokołów i orłów, przeszli bajkową ścieżką, pobawili się na placu zabaw, zakupili pamiątki i zadowoleni wrócili do Rybnika. Wycieczkę można zaliczyć do udanych.

I miejsce w akcji "Rowerowy maj"
2018-06-21

Zespół Szkolno =Przedszkolny nr 15 w Rybniku zdobył I miejsce wśród szkół rybnickich w akcji "ROWEROWY MAJ". Oprócz nagród rzeczowych dla uczestników akcji, uczniowie klas IV - VII wzięli udział w spotkaniu i szkoleniu zorganizowanym przez Akademię Rowerową.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
2018-06-22

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018, w obecności zaproszonych gości, Dyrektor szkoły Pani Bogusława Martyna wręczyła wyróżnionym uczniom świadectwa i nagrody książkowe. Za uzyskanie najwyższych średnich ocen na świadectwach uczniowie klas starszych odebrali medale: złoty, srebrny i brązowy. Podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły otrzymali także rodzice uczniów oraz osoby, które od lat wspierają naszą placówkę.

Kolejny rok nauki dobiegł końca. Jutro zaczynają się długo wyczekiwane wakacje. Życzymy wszystkim, by były bezpieczne, pełne ciekawych wydarzeń i wesołe. Do zobaczenia we wrześniu.

WAKACJE
2018-06-25

Wakacje letnie od 25 czerwca 2018r do 31 sierpnia 2018r.