Archiwum: czerwiec 2019

Podsumowanie Rowerowego Maja
2019-06-01

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przystąpili do akcji Rowerowy Maj i, mimo niepogody, systematycznie kontynuowali aktywne dojazdy do szkoły. 

Akcja zakończyła się 31 maja 2019r.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 15 w Rybniku zajął III miejsce wśród wszystkich rybnickich szkół.

Wyniki można sprawdzić klikając na link: https://rowerowymaj.eu/rybnik/ 

 

Najlepszą frekwencją może pochwalić się klasa Vb.

Wyniki pozostałych klas można sprawdzić klikając na lponiższy link:

https://rowerowymaj.eu/ranking-klas/?city=Rybnik&unit=SP27&cityHref=rybnik 

Dzień Dziecka
2019-06-03

Z okazji Dnia Dziecka przygotowano dla naszych uczniów wiele atrakcji.

Rano, dyrektor zespołu p. Bogusława Martyna złożyła dzieciom życzenia i poczęstowała je słodkościami. Natępnie każda klasa udała się na zorganizowane dla nich przyjemności - gry i zabawy na szkolnym boisku, wyjazdy do kina, wyjście na ognisko z pieczeniem kiełbasy.

Bardzo dziękujemy trójkom klasowym rodziców za pomoc i czynny udział w naszych spotkaniach.

2019-06-17

10 czerwca 2019 r. Natalia Leśniak z kl.4a i Hanna Baszczok z kl.4b reprezentowały naszą szkołę w XIX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Ziemi Śląskiej „Moja Ty Ziemio Rodzima…”.

Na początku  wszyscy obejrzeli występ Zespołu „Przygoda” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Rybniku i zaproszonych gości z Ukrainy. Kolejno nastąpiło rozwiazywanie zadań konkursowych. Dziewczęta odpowiadały na pytania z zakresu historii, geografii, przyrody  Śląska. Szeroka tematyka konkursu w tym roku obejmowała: Powstania Śląskie, szlak turystyczny po kościółkach, zamkach, pałacach, skansenach  Województwa Śląskiego, tropy zwierząt, ścieżki przyrodnicze, informacje dotyczące rzek Rudy i Ody, popularnych śląskich świętych oraz straszków śląskich. W trakcie prac komisji konkursowej uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Na szkle malowane”. Samodzielnie każdy uczestnik konkursu malował swój talerz porcelanowy.

Poza wiedzą teoretyczną, można było wykazać się zdolnościami plastycznymi  w przedstawieniu pracy plastycznej lub komiksu nt. „Powstań Śląskich lub Wojciecha Korfantego – „nieświętego śląskiego świętego” . Z ogromną radością informujemy, że Juliusz Zbroszczyk z klasy 4a zajął w tej kategorii I miejsce.

Konkurs wywarł na dziewczętach ogromne wrażenie i na długo zapadnie im w pamięć, pomimo, że w tym roku nie udało im się znaleźć na podium.

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w KatowicachRzecznik Praw DzieckaEdukacja Rybnik