Archiwum: październik 2019

2019-10-03

3 października uczniowie klas IIa, IIb i III uczestniczyli w wycieczce do Parku linowego w Radlinie. Pogoda dopisała, a dzieci z ochotą brały udział w zabawach na wolnym powietrzu.

Wycieczka po Rybniku
2019-10-04

W dniu 04.10.2019 uczniowie naszej szkoły odbyli  wycieczkę po Rybniku. Zwiedzanie rozpoczęło się od rynku , następnie grupa poznała, historię Kościoła Matki Boskiej Bolesnej, Bazyliki św. Antoniego oraz Kościoła akademickiego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kolejnymi punktami były: dawny Zamek Piastowski i gmach Urzędu Miasta Rybnika. Uczniowie zobaczyli również mogiły poległych za wolność miasta żołnierzy, Powstańców Śląskich i uczestników Kampanii Wrześniowej 1939. W wycieczce uczestniczył dyrektor Muzeum w Rybniku - Bogdan Kloch, który przekazał uczniom cenne wiadomości na temat początków miasta, jego historii i archeologicznych odkryć. Współczesny Rybnik to miasto przyjazne, nowoczesne, dające wielkie możliwości rozwoju jego mieszkańcom. Rybnik to miasto z ikrą!

2019-10-14

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali dla nauczycieli i pracowników szkoły akademię, podczas której zaprezentowali przygotowany na tę okazję program artystyczny. Były wiersze, piosenki, żarty, tańce, gry na instrumentach oraz życzenia, do których dołączyli się także przedstawiciele Rady Rodziców.

Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i życzenia.

Wspólne głośne czytanie z Gangiem Słodziaków
2019-10-23

Podsumowując udział uczniów klas I - III w konkursie Szkolne Przygody Gangu Słodziaków zorganizowaliśmy Dzień Głośnego Czytania Dzieciom. Uczniowie, zgromadzeni pod samodzielnie wykonanym magicznym drzewem Słodziaków, poznawali kolejne przygody swoich ulubieńców, o których czytali im zaproszeni Rodzice. Tego dnia odbył sę także konkurs plastyczny na portret ulubionego Słodziaka, tańce ze Słodziakami, śpiewanie piosenek Słodziaków oraz wiele zabaw z maskotkami. W nagrodę za codzienne głośne czytanie w domu, dzieci otrzymały zakładki do książek.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za udział w naszym spotkaniu.

Poranek muzyczny
2019-10-29

Dziś uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w audycji umuzykalniającej, której tematem była twórczość Stanisława Moniuszki.

Informacja dla Rodziców
2019-10-31

Szanowni Państwo,

w zakładce Dla Rodziców znajdziecie Państwo informację dotyczącą opieki zdrowotnej. Zachęcamy do zapoznania się z nią.