Pogadanka
2020-02-01

W środę 29 stycznia 2020r. w naszej szkole gościł dzielnicowy, który przeprowadził pogadanki na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły do domu.

Sukcesy sportowe naszych uczniów
2020-02-03

Wyjazd do Lubomii, na półfinały wojewódzkie

29 listopada w Lubomii, odbyły się półfinały wojewódzkie w badmintonie drużynowym, na które awansowały nasze drużyny starszych dziewcząt i starszych chłopców. Uczniowie Tomasz Magiera, Denis Niebiałek i Jakub Kokot wywalczyli III miejsce natomiast dziewczęta, Oliwia Pyszny, Ewa Miłkowska i Julia Wypior  po zaciętej grze, wywalczyły II miejsce i tym samym awansowały do Finału Wojewódzkiego. Gratulujemy!

IX Turniej Mikołajkowy

5 grudnia w naszej szkole odbył się już IX Szkolny Turniej Mikołajkowy, Turniej Dwójek Siatkarskich. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn dziewcząt i 15 drużyn chłopców czyli 50 uczniów i uczennic (1/3 uczniów szkoły).  Ostateczne wyniki:

Dziewczęta młodsze                                                                   Chłopcy młodsi

1.   Iga Łabiak, Tosia Maciejczyk                                    1. Igor wieczorek, Piotr Wieczorek

2. Julia Juroszek, Gloria Orzyszek                                2.Miłosz Lutecki, Maks Podolak

3. Hania Baszczok, Klaudia Chromik                           3. Robert Masarczyk, Filip Kozina

Agata Tkocz, Natalia Bochenek                                     Juliusz Zbroszczyk, Przemek Stojek

Kasia Grabowska, Oliwia Kuźnik                                   Dawid Nowak, Marcel Weiser

Krystian Hajduk, Rafał Czenczek

Kamil Magiera, Kamil Pyzia

Dziewczęta starsze                                                                     Chłopcy starsi

1.Kinga Wieczorek, Ewa Miłkowska                            1. Paweł Dudek, Tomasz Magiera

2.Julia Kryspin, Wiktoria Gaszka                                   2. Denis Niebiałek, Wiktor Machnik

3. Julia Wypior, Roksana Dziuba                                   3. Jakub Kokot, Jakub Zbroszczyk

Oliwia Pyszny, Agata Trojanowska                                Mateusz Pytlik, Adrian Hanusej

Wiktoria Sędkowska, Ola Zdunek                                  Kacper Winowski, Bartosz Cielemęcki

Wiktor Skowronek, Grzegorz Węgrzik

Łukasz Wróbel, Szymon Żyła

Szymon Karasiński, Piotr Skowronek

Finał wojewódzki dziewcząt w badmintonie drużynowym.

9 grudnia w Pszczynie, nasze badmintonistki, Oliwia Pyszny, Ewa Miłkowska i Julia Wypiorbrały udział w Finałach Wojewódzkich w badmintonie drużynowym. Ostatecznie uczennice uplasowały się na VII miejscu w Województwie. To jak na razie największy sukces sportowy naszej szkoły. Gratulujemy!!!

2020-02-06

W czwartek 6 lutego wszyscy uczniowie uczestniczyli w zabawach karnawałowych. Dla młodszych dzieci zorganizowano bal przebierańców, a dla starszych - dyskotekę.

2020-02-07

7 lutego  klasy VIII, VII i VI były na kuligu w Wiśle Czarne. W prawdziwie zimowej scenerii, dzieci uczestniczyły w kuligu na saniach, w Dolinie Białej Wisełki. To najpiękniejsza dolina w Beskidzie Śląskim. Tu płynie jeden ze źródłowych potoków Wisły, Biała Wisełka. Po kuligu dzieci udały się na gorącą, góralską herbatę i same piekły sobie kiełbaskę przy ognisku. Oczywiście nie zabrakło też zabaw na śniegu i zjadów na "jabłuszkach".

Projekt edukacyjny ,,Jak być przedsiębiorczym?”
2020-02-07

W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy ósmej naszej szkoły. Celem zajęć było kształtowanie postaw przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Uczniowie zapoznali się z mechanizmami gospodarki rynkowej w Polsce oraz podstawowymi pojęciami, jak akcje, obligacje, giełda. Poznali również cechy osoby przedsiębiorczej. W ramach podsumowania uczniowie przygotowali szczegółowy biznesplan własnej firmy. Mimo młodego wieku widoczna było duże zaangażowanie, kreatywność i doskonała organizacja pracy . Zdobyta na zajęciach wiedza przyda się w niedalekiej przyszłości w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

2020-02-10

W dn.10.02.2020 uczniowie kl.VIII : Paweł Dudek, Olivier Morgała, Piotr Skowronek i Grzegorz Wengrzik wzięli udział w turnieju integracyjnym '' AWANTURA O PRACĘ", który odbył się w ZSME w Rybniku.
Celem turnieju było wyróżnienie najlepszej drużyny, w skład której wchodzili uczniowie różnych szkół (dobór drogą losowania). Kapitanem każdej drużyny był uczeń „Mechanika”. Turniej miał integrować społeczności szkolne.
Zwyciężła drużyna Oliviera Morgały i Piotra Skowronka.

Harmonogram dyżurów letnich w przedszkolach latem 2020 r.
2020-02-14

W zakładkach Dla rodziców i Dla pracowników

znajduje się plik, zawierający szczegółowe informacje dotyczące

dyżurów letnich w przedszkolach latem 2020 r.

Zapraszamy do zapoznania się.

Wyjazd do teatru
2020-02-18

Uczniowie klas I - III pojechali dziś do RCK, by obejrzeć spektakl teatralny pt. Jaś i Małgosia.

XXV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny DOM
2020-02-19

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "DOM".

Regulamin konkursu oraz niezbędna do wypełnienia dokumentacja znajdują się w zakładce Dla uczniów

2020-02-19

19 lutego gościliśmy w szkole Dziadków i Babcie naszych uczniów. Przybyli oni na uroczystość zorganizowaną z okazji ich święta - Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I - III przygotowali program artystyczny obejmujący: bajkę "Czerwony Kapturek", "Teleturniej dla Babci i Dziadka", wiersze, tańce, piosenki i wspólną zabawę do piosenek Anny Jantar. Nie zabrakło także samodzielnie wykonanych upominków. Trójki klasowe zabdały o kulinarną  stronę spotkania. Było smacznie, miło, wesoło i wzruszająco. Naszym Seniorom życzymy, aby wszystkie życzenia składane przez wnuki jak najszybciej się spełniły.

Dni otwarte w szkole i przedszkolu
2020-02-25

Zapraszamy na Dni Otware w naszej placówce:

- w środę 04 marca2020r. można odwiedzić przedszkole w godzinach od 15.30 do 16.30.

- w czwartek 05 marca 2020r. na odwiedzających czeka szkoła w godzinach od 8.00 do 11.30