Koronawirus - jak zapobiegać zakażeniu?
2020-03-06

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem, polecamy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, które pomogą nam zachować zdrowie.

Procedury związane z ochroną znajdują się w zakładce O Zespole  - Dokumentacja ZSP15 (Zarządzenie nr 26/2019/2020)

Informacja dotycząca szkolnego poidełka
2020-03-10

W związku z ewentualnym ryzykiem przenoszenia infekcji wirusowych, bakteryjnych  w wyniku niewłaściwego korzystania przez dzieci i młodzież z poidełka  znajdującego się w placówce, dyrektor  podjęła decyzję o wyłączeniu  urządzenia z użytku do odwołania.

OGŁOSZENIE DYREKTORA ZSzP nr 15 W RYBNIKU
2020-03-11

OGŁOSZENIE

W związku z zaistniałą sytuacją, związaną z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronowirusa  oraz decyzją Ministra Edukacji Narodowej  -

ROZPORZĄDZENIEMINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

z dnia 11 marca 2020 r.

w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

(Dziennik Ustaw 2020 poz. 410)

Dyrektor  ZSzP nr 15 w Rybniku zawiesza

w dniach  12 i 13 marca 2020r.

zajęcia dydaktyczno-wychowawcze

/w szkole i w przedszkolu /.

Jednocześnie informujemy, że z opieki świetlicy

lub przedszkola w powyższym terminie mogą skorzystać dzieci rodziców, którzy nie gwarantują  w tym czasie opieki swoim pociechom.

OGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu

Szkolno – Przedszkolnego nr 15 Rybniku informuje, że w terminie:

od 16 marca 2020r.

do 25 marca 2020r.

zostają  zwieszone działania opiekuńcze oraz zajęcia dydaktyczno-wychowawcze

w placówce .

INFROMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW ZSP15 W RYBNIKU
2020-03-11

Rodzicu,

ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone   od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;  zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole.

Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;  przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem.

Podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny:

Uczniu:

-  rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu,

- unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi   (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

1. Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

2. Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób,  które kaszlą i kichają.

3. Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjnozakaźnego.

4. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Dyżury telefoniczne
2020-03-12

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 15 w Rybniku informuje, że w związku z zamknięciem placówki w dniach od 16 marca do 25 marca 2020r. prowadzony będzie  dyżur telefoniczny w godzinach od 7:00 do 15:30.

Numer kontaktowy placówki: 32 42 10 016

Informacje dotyczące rekrutacji
2020-03-12

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno – wychowawczych

w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

wszystkie działania związane z rekrutacją

zostają zawieszone.

Prosimy o wstrzymanie się  z  dostarczaniem dokumentów naborowych do sekretariatów szkół.

Nowe terminy rekrutacyjne zostaną podane do wiadomości po wznowieniu pracy szkół.

2020-03-17

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie

"NAMALUJ SWOJE ULUBIONE PIEROGI"

Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie dostępnym w zakładce Dla uczniów.

Drodzy uczniowie!

Malujcie, wysyłajcie, zbierajcie nagrody!

2020-03-19

W związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o Wasze zdrowie zamykamy place zabaw/boiska. Piękna pogoda kusi, ale gromadzenie się w miejscach publicznych niesie poważne ryzyko zakażenia się koronawirusem.
                                                                                                                                                                                                                                                                         Dyrektor ZSzP15 Bogusława Martyna

Zmiany dotyczące rekrutacji
2020-03-19

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych wszystkie działania związane z rekrutacją zostają zawieszone.

Nowe terminy rekrutacji zarówno do przedszkoli jak i do szkół podstawowych zostaną podane do wiadomości po wznowieniu pracy szkół i przedszkoli.

2020-03-20

Każda rodzina ma swój sposób na przeżycie tych trudnych dni kwarantanny spowodowanej koronawirusem.

Rodzice naszych uczniów postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć udostępnionych przez rodziców.