Archiwum: czerwiec 2021

2021-06-14

Dziś paleta barw zdobiła naszą szkołę. Uczniowie poszczególnych klas prezentowali stroje w wylosowanych wcześniej kolorach. Cóż to była za uczta dla oczu! Zobaczcie sami!

Informacje dotyczące szczepień dzieci
2021-06-15

Szanowni Państwo,

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne. 

Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.   

Z wyrazami szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN 

 

Załączniki do pobrania:

Szczepienia uczniów w wieku 12 - 18 lat - rekomendacje dla rodziców - plakat

Kwestionariusz wstępnego badania przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

2021-06-17
Dnia 15 czerwca br. wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 w Rybniku wzięli udział w akcji pt. "Dobrze jemy!" zorganizowanej pod patronatem Miasta Rybnika.
 
Dzieci własnoręcznie wykonały owocowe szaszłyki i sałatki, które później z chęcią skonsumowały. Każda klasa przeznaczyła godzinę lekcyjną na profilaktyczne działania - omówienie zdrowego odżywiania oraz przygotowanie plakatów informacyjnych.
 
Wszystkie klasy ZSP 15 otrzymały owoce, sponsorowane przez Urząd Miasta Rybnika. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu StratKIT (Interreg Baltic Sea Region).
 
Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w KatowicachRzecznik Praw DzieckaEdukacja Rybnik