Archiwum: listopad 2021

2021-11-01

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku szkolnym każda klasa wraz z wychowawcą indywidualnie uczciła to święto.

Pasowanie na ucznia klasy I
2021-11-02

W czwartek 28 października nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na ucznia Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 15 w Rybniku. W obecności Pani dyrektor i wychowawcy zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie. Nowych członków społeczności szkolnej przywitały także przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego.

Życzymy uczniom klasy I dużo radości, nowych, ciekawych doświadczeń i samych sukcesów.

2021-11-12

Z okazji Narodowego Święta Niepodłegłości nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Ponadto uczniowie klasy IIa wraz z wychowawcą Panią Wioletą Dzierżengą przygotowali uroczyste wystąpienie, przypominając okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości.

2021-11-26

Nasza szkoła, jest wieloletnim członkiem Klubu Szkół Unicef. W ramach działąń na rzecz dzieci, przystąpiliśmy do akcji Dzień Praw Dziecka z Unicef. Święto przypadło w sobotę 20 listopada, ale w naszej placówce finał akcji został zorganizowany 26 listopada.

Wcześniej w klasach zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące tego tematu, według scenariuszy otrzymanych od organizacji. Uczniowie wzięli także udział w konkursie plastycznym pt. "Dlaczego przyjemnie jest być dzieckiem?"

W dniu 26 listopada uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Przynieśli ze sobą niebieskie balony, na których mogli zapisać najważniejsze dla nich prawo dziecka. Klasy I i III, wraz z wychowawcami, przygotowały apel, podczas którego zaprezentowano krótki program artystyczny, przybliżający historię Unicefu, ideę pracy organizacji oraz prawa dzieci zawarte w Konwencji Praw Dziecka.

Akcja zakończyła się udekorowaniem szkolnego ogrodzenia niebieskimi balonami oraz informacjami o naszej akcji, by w ten sposób poinformować społeczność lokalną o naszych działaniach.

Nowe dzwonki
2021-11-26

Od poniedziałku 29 listopada zmianie ulegają godziny rozpoczęcia i zakończenia lekcji i przerw. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Nowe dzwonki na lekcje i przerwy

Akcja ,,PACZUSZKA DLA MALUSZKA",
2021-11-30

W dniach od 29 listopada do 20 grudnia trwać będzie przedświąteczna akcja

,,PACZUSZKA DLA MALUSZKA",

dla dzieci z Domów Samotnej Matki - Domów Małego Dziecka – Hospicjów- Rodzinnych Domów Dziecka - Ośrodków Opieki Nad Niepełnosprawnymi - podopiecznych FUNDACJI MAŁYCH STÓPEK.

Prosimy, aby każdy kto tylko może dołączył do tej szlachetnej akcji!

Potrzebne są art. higieniczne: proszki, płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, mydło, pieluszki itp.

Dla Domu Opieki nad dziećmi z niepełnosprawnością umysłową w Krzyżanowicach potrzebne są dodatkowo: klocki, kredki, kolorowanki, a także żywność jak: kaszki, obiadki, deserki (Gerber, Bobo Vita itp), makarony, ryż.

Prosimy również o słodycze.

Dary prosimy składać w oznaczonych miejscach przy wejściu do przedszkola oraz na dolnym korytarzu szkolnym.

Dary można przekazać bezpośrednio odpowiedzialnej za zbiórkę p. katechetce - Magdalenie Grzegorzek.

Z całego serca DZIĘKUJEMY!!!