Archiwum: październik 2022

2022-10-01

W środę 28 września obchodziliśmy Dzień Jabłka. Uczniowie poznawali te smaczne i zdrowe owoce wszystkimi zmysłami. Swoje obserwacje zapisali na kartach pracy. Pod kontrolą nauczyciela zrobili sok z jabłek, który następnie degustowali. Poczęstowali się także goframi z jabłkowym dżemem. Na zakończenie zajęć otrzymali dyplomy za swoją aktywność.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy podarowali jabłka.

2022-10-02

Jak każdego roku 30 września obchodziliśmy w klasach Dzień Chłopaka. Koleżanki złożyły swoim kolegom życzenia i wręczyły drobne upominki.

Wszystkim chłopakom życzymy wszystkiego najlepszego!

2022-10-06

W dniach 4 i 5 października uczniowie klas II i IV uczestniczyli online w spektaklu teatralnym "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów", zorganizowanym przez Polskie Centrum Programu Safer Internet. Dzieci zdobyły wiedzę o tym, jak bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu.

2022-10-06

5 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji cała społeczność szkolna uczestniczyła w pięknym koncercie przygotowanym przez uczniów i nauczycieli muzyki.

Dzieciniada 2022
2022-10-07

MOSiR Rybnik zaprasza na sportowe atrakcje i zadania dla dzieci w wieku od 6 do 9  lat.

Szczegóły na plakacie.

2022-10-14

Dzień Edukacji Narodowej to święto nas wszystkich: nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i wychowawcę klasy IIIa oraz Samorząd Uczniowski i jego opiekunkę. Dziękujemy za życzenia i mile spędzony czas.

2022-10-20

Uczniowie klas I - IV wzięli udział w pierwszych, w bieżącym roku szkolnym, wycieczkach edukacyjnych z programu "Poznaj Polskę", których celem było odkrywanie bogactwa przyrodniczego, historycznego i kulturalnego naszego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.

2022-10-25

Obchody XXII Dnia Papieskiego w naszej szkole miały miejsce 24 października.

Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie wszystkich klas, natomiast reprezentanci klas 5, 6, 8a i 8b wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurencje były zróżnicowane: od pytań dotyczących życiorysu papieża,poprzez slalom z piłką nożną na czas,aż po kalambury na temat utworów literackich autorstwa Jana Pawła II. Ostatecznie miejsce pierwsze otrzymała kl.8a, na drugim miejscu znaleźli się przedstawiciele klas 5 i 8b,a trzecie miejsce na podium przypadło kl.6.

Na zakończenie zaśpiewaliśmy piosenkę " ABBA Ojcze" oraz wręczone zostały nagrody za konkurs plastyczny "Jak zostać świętym?Obrazy z życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II". W konkursie tym wzięło udział 17 uczniów z klas 1-4.

Miejsce pierwsze zdobyła Natalia Kloska, miejsce drugie przypadło w udziale Dominice Dziubie, natomiast wspólnie na trzecim miejscu znaleźli się Aleksandra Szulik i Michał Piechoczek.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z wyróżnieniem oraz upominki.

Dziękujemy wszystkim za udział!