Archiwum: listopad 2022

Wolontariat - sens życia!
2022-11-08

Klasy IIIa i IIIb z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 15 w Rybniku jako znak solidarności, pamięci i wsparcia pracy hospicjum, posadziły w donicach oraz na terenie Szkoły żółte żonkile, zachęcając w ten symboliczny sposób społeczność do wsparcia i pomocy najbardziej potrzebującym członkom Stowarzyszenia Centrum Pomocy Niemedyczne Hospicjum Domowe im. Świętego Ojca Rafała Kalinowskiego w Rybniku.

Hospicjum w swoich założeniach opiekuje się osobami chorymi wtedy, gdy skończy się leczenie szpitalne, a chory wymaga nadal troskliwej opieki. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której może potrzebować pomocy ze strony drugiego człowieka.

Rybnickie hospicjum powstało z inicjatywy Duszpasterstwa akademickiego. Jego członkami są wolontariusze, którzy nie posiadają wykształcenia medycznego. Zasadą hospicjum domowego jest opieka nad chorym w terminalnej fazie choroby nowotworowej w jego domu, w miejscu przyjaznym i bezpiecznym.

Zespół tworzą ludzie czynni i bierni zawodowo, studenci, uczniowie szkół średnich. Osoby te zdecydowały się poświęcić prywatny czas, by bezinteresownie towarzyszyć chorym i ich rodzinom, do czego również zachęca Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 15.

2022-11-09

Dzisiejszy dzień Samorząd Szkolny ogłosił "Dniem kariery zawodowej". Uczniowie przyszli do szkoły przebrani w stroje, prezentujące różne grupy zawodowe. Po szkolnych korytarzach przechadzali się między innymi sportowcy, dziennikarze, malarze, piosenkarze, mechanicy samochodowi, prawnicy, lekarze, weterynarze.

Oby spełniły się dziecięce marzenia o przyszłości zawodowej.

2022-11-10

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, klasy VIII i klasa II przygotowały uroczysty apel, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna.

W tym dniu przyłączyliśmy się także do akcji "Szkoła do hymnu" i o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Po apelu został rozstzrygnięty konkurs ekologiczny. Zwycięzcom wręczono nagrody za największą ilość przyniesionych nakrętek, baterii i makulatury. Gratulujemy i zachęcamy do udziału także inne dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego wydarzenia.