Archiwum: kwiecień 2023

2023-04-03

31 marca klasa 1b uczestniczyła w Nocy z Andersenem organizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Konstantego Prusa w Rybniku. Hasłem przewodnim spotkania było „Odbieraj bajki wszystkimi zmysłami”.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach i warsztatach, które miały wspierać czytelnictwo dziecięce, zwiększać zainteresowanie książką i biblioteką oraz aktywizować i rozwijać najmłodszych.

2023-04-04

Pod koniec marca odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.

Nauczyciel bibliotekarz pani Dorota Krzyczmonik wraz z uczniami klas starszych przygotowali dla najmłodszych uczniów przedstawienie sprawdzające znajomość postaci z baśni. Pierwszoklasiści przypomnieli sobie również zasady korzystania z biblioteki oraz jak dbać o książki. Uczniowie złożyli ślubowanie, a następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wyprawki czytelnicze zawierającą książkę „Pierwsze abecadło” oraz broszurę „Książką połączeni”.

Plebiscyt z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci
2023-04-04

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna ogłasza PLEBISCYT (głosowanie) ,,Moja ulubiona książka”. Szczegóły w załączniku poniżej i na stronie biblioteki.

Zapraszamy do głosowania

Rybnickie Dni Integracji
2023-04-25

W dniach 18 i 26 maja 2023 r. odbędą się Rybnickie Dni Integracji.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

PROGRAM RYBNICKICH DNI INTEGRACJI