Archiwum: czerwiec 2023

2023-06-01

Dzień Dziecka był miłym dniem dla wszystkich dzieci z naszej placówki. Upłynął pod znakiem zabaw, gier i wielu atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i rodziców.

Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy

zdrowia, uśmiechu na każdy dzień,

prawdziwych przyjaciół, beztroskiego dzieciństwa

i wielu magicznych chwil w Waszym życiu.

Dyrektor Zespołu, nauczyciele i pracownicy szkoły

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
2023-06-01

W maju w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania. W konkursie wzięło udział 29 uczniów klas I – III. Zadaniem konkursowym było przeczytanie dwóch fragmentów książki - wybranego przez siebie oraz wylosowanego. Komisja konkursowa w składzie: Dorota Krzyczmonik i Hanna Skupień oceniała czytanie według kryteriów: poprawność, płynność, wyrazistość, prawidłowa artykulacja, intonacja. Ze względu na wyrównany poziom komisja zdecydowała się przyznać niektóre miejsca „ex aequo”.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Bruno Sołtys i Maciej Sola

2 miejsce – Maja Skowronek i Mateusz Baron

3 miejsce – Aleksandra Lebioda

1 miejsce – Wiktor Szczotok

2 miejsce – Marcin Kamiński

3 miejsce – Edyta Muras

1 miejsce – Emilia Morgała i Michał Piechoczek

2 miejsce – Szymon Karbowy

3 miejsce – Adam Dymek

Wyróżnienie: Iwan Punko klasa III a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

2023-06-02

Jak co roku, nasza placówka przystąpiła do akcji Rowerowy Maj. Przez cały miesiąć uczniowie podczas dojazdów do szkoły korzystali z ekologicznych pojazdów, takich jak rowery i hulajnogi. Aktywne przejazdy naszych dzieci i nauczycieli zapewniły nam zdobycie III miejsca spośród wszystkich uczestniczących placówek w mieście.

Ranking szkół można zobaczyć klikając na LINK.

Dziękujemy naszym uczniom i rodzicom za zainteresowanie i zaangażowanie!

2023-06-07

5 czerwca uczniowie klas Ia, Ib i IIa pojechali na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego znajdującego się w Opolu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z wyjazdu.

2023-06-13

W dniu 13 czerwca uczniowie klas Ia, Ib, oraz II wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Czytanie na Polanie realizowanej w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Z tej okazji patio szkolne zamieniło się w czytelnię, gdzie uczniowie mieli możliwość w miłej atmosferze zapoznać się z wybranymi przez siebie książkami.

Celem inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

2023-06-15

Kończy się kolejny rok szkolny. W podziękowaniu za całoroczną pracę uczniowie, pod kierunkiem Pani Katarzyny Dziwoki i Pani Katarzyny Krupnik, przygotowali muzyczny koncert dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.

Soliści i grupy uczniów zaprezentowali piosenki w formie instrumentalnej i wokalno - instrumentalnej.

Na dzwonkach zagrali uczniowie klasy Ia i III b a na fletach klasy IV, V i VI.

1.    „Panie Janie” klasa I

2.    „Poranek” fragm. Utworu Edwarda Griega klasa IIIb

3.    „Row, row, row your boat” klasa IIIb

4.    “Etiuda”

5.    “Radosna piosenka” klasa IIIb

W dalszej części usłyszeliśmy melodie grane na flecie:

1.    „Smerfów świat” klasa IV

2.    Fragment muzyki z filmu „Braveheart” klasa V

3.    Fragment muzyki z bajki „Piękna i Bestia” klasa V

4.    Fragment muzyki z bajki Shrek „Hallelujah” klasa VI

Na zakończenie soliści i uczniowie szkoły wykonali piosenki:

1.  „Nic dwa razy się nie zdarza”

2. „Wznieś serce nad zło”

„Muzyka uszlachetnia ludzi i łagodzi obyczaje”

Bardzo dziękujemy za te wyjątkowe chwile muzycznych wzruszeń.

2023-06-16

W dniu dzisiejszym odbył się KOMERS z udziałem uczniów klas VIIIa i VIIIb oraz nauczycieli i rodziców. Spotkanie rozpoczęło się od podziękowań dla Pani dyrektor i nauczycieli, następnie młodzież zatańczyła POLONEZA, a później były tańce, tańce i ..... tańce.

Wycieczki klasowe
2023-06-22

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie uczestniczyli w wycieczkach klasowych. Klasy VI, VIIIa i VIIIb pojechały do Kopalni Soli w Wieliczce, a klasy IIIa i IIIb do Parku Dinozaurów w Krasiejowie.