Archiwum: wrzesień 2023

Drodzy Rodzice klas I-III
2023-09-03

W pierwszym tygodniu września świetlica szkolna będzie czynna w następujących porach:

• wtorek 6.45 - 15.45
  • środa, czwartek, piątek 6.45 - 16.00

W celu zapisania dziecka do świetlicy szkolnej niezbędne jest uprzednie wypełnienie KARTY UCZESTNIKA ŚWIETLICY, którą otrzymają Państwo od wychowawcy.

Po weryfikacji Państwa wniosków napływających w tym tygodniu, godziny otwarcia świetlicy mogą ulec zmianie, o czym zostaną Państwo poinformowani.

Wnioski prosimy oddać najpóźniej do środy tj. 6.09.2023

2023-09-05

W dniu 4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W sali gimnastycznej odbyła się inauguracja, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców przywitała Pani Dyrektor, po raz pierwszy w tej roli pojawiła się pani mgr Małgorzata Ślosarek. Dzień ten był wyjątkowy dla naszych pierwszoklasistów i ich rodziców, którzy tego dnia pierwszy raz przekroczyli mury naszej szkoły. Otrzymali oni, na dobry początek, tradycyjną tytę, czyli róg obfitości wypełniony słodyczami oraz upominek od Urzędu Miasta – wyprawkę pierwszoklasisty.

Przed nami 10 miesięcy pracy. Życzymy wszystkim wytrwałości i uśmiechu.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

2023-09-15

W dniach 7-15 września  nasza szkoła przystąpiła do III edycji #BieguFairPlayPKOl organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Przez cały tydzień, na lekcjach w-fu, uczniowie brali udział w biegach Fair Play. Ogólem w zabawie uczestniczyło 171 uczniów spośród 177 wszystkich uczniów szkoły. Łącznie pokonali oni dystans 365 km.

Dodatkowo do Biegu Fair Play zostali zaproszeni również rodzice i pracownicy szkoły, którzy aktywnie włączyli się w akcję i  pokonali dystans 106.200km.

Biegowi Fair Play towarzyszyły przez cały tydzień liczne akcje: aktywne, taneczne przerwy; Dzień Kibica (uczniowie przebierali się za kibiców); każda klasa  przygotowywała na lekcjach wychowawczych plakaty z hasłem Fair Play. Uczniom została przedstawiona prezentacja dotyczącą wiadomości o olimpizmie i zasadach Fair Play przygotowana przez uczniów klasy VII. Wszystkie akcje zakończył apel o Fair Play, który był również  podsumowaniem  działań szkoły. Łącznie pokonaliśmy dystans 471. 200km.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

Aby obejrzeć więcej zdjęć należy kliknąć "Więcej" >>>>>>>>>>>>>

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI CHARYTATYWNEJ DLA OSÓB BEZDOMNYCH
2023-09-26
Dzisiaj, w jesienny poranek, do ZSP nr 15 w Rybniku przybyli nieznajomi goście: Mały Książę, Róża oraz Pilot.
2023-09-27

Wśród uczniów klasy siódmej pojawili się natychmiast reporterzy, którzy nie tracąc ani chwili, zasypali ich mnóstwem pytań. Czy podczas tej wizyty na planecie Ziemia Mały Książę odnalazł przyjaciela???Na to pytanie z pewnością odpowiedzi udzielą uczniowie  klasy VII.