Archiwum: listopad 2023

Dzień w kapciach !
2023-11-05

W ramach dbania o zdrowie psychiczne nasza szkoła zorganizowała „Dzień w kapciach”. 30.10 każdy w szkole mógł poczuć się swobodnie jak w domu. W akcję włączyli się zarówno uczniowie jak i nauczyciele, a także nasza Pani Dyrektor.

Na wspólnym apelu mogliśmy pooglądać swoje kapcie, następnie w klasach opowiedzieć ich historię lub anegdoty z nimi związane. Uczniowie radośnie spędzili ten dzień a klasa, która osiągnęła najlepszą „frekwencję kapciową” otrzymała nagrodę – dzień bez kartkówki, sprawdzianu i bez negatywnej oceny! Niezawodna w kapciowym wyzwaniu okazała się klasa IVA, wszyscy obecni uczniowie mieli na sobie kapcie!

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

2023-11-09

 Dzisiaj w naszej szkole odbyła się fantastyczna akcja „Dzień Zdrowego Śniadania”, której inicjatorami byli uczniowie klas czwartych.W trakcie przerw międzylekcyjnych otwarte było specjalne stanowisko, na którym można było zakupić zdrowe przekąski. Dostępne były różnorodne smaki kanapek, owocowe sałatki i pyszne soki a ceny były tak przystępne, że nikt nie mógł odmówić sobie zdrowego drugiego śniadania.

 

Lampion z dyni.
2023-11-10

W naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszy lampion z dyni. Wzięło w nim udział aż 57 dzieci. Lampiony były przepiękne, wszystkie były wyjątkowe, niektóre miały ciekawe pomysły inne były pięknie wykonane. Mieliśmy ogromny problem, aby wyłonić zwycięzców.

W kategorii klas I-III: I miejsce zajął Tymon Wiercioch II miejsce Bruno Sołtys III miejsce zajęły Julia Bochenek i Amelia Bochenek


Wyróżnienia otrzymali: Jakub Piecha, Zosia Marciniak, Jak Urban, Agata Urban, Marcel Dziuba, Edyta Muras.

Wśród uczniów klas IV - VII: I miejsce zajął Radosław Szatanik, II miejsce Ivan Punko, III miejsce zajęły Julia Gruszka i Julia Gaszka

Wyróżnienia otrzymali Błażej Żyła, Alan Niebiałek, Kamil Niebiałek, Szymon Karbowy, Wojciech Bochenek, Nikola Dworok, Aleksander Frączek, Julia Kokot, Julia Piecha, Lena Szczygieł.

Wszyscy uczniowie biorący udział otrzymali upominki.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody.

 

 

2023-11-13

W czwartek 9 listopada uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie klasy VII, pod opieką nauczyciela historii pana Jarosława Janiaczyka, w ciekawy sposób przypomnieli o ważnych wydarzeniach i postaciach historycznych. Oprawę muzyczną przygotowała pani Katarzyna Dziwoki, która wraz z uczniami klasy I, IV oraz VI wykonała pieśni patriotyczne. Następnie głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Ślosarek, która w swoim przemówieniu podkreślała doniosłość Dnia Niepodległości oraz wartość patriotyzmu w życiu każdego ucznia. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

W piątek, 10 listopada szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu” i o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w naszej szkole były nie tylko okazją do uczczenia ważnego święta, ale także do przekazania młodemu pokoleniu wartości patriotycznych.

Po odśpiewaniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów: na najładniejszy lampion z dyni oraz ekologiczny. 

Ponadto Pani Dyrektor wręczyła przechodni Puchar Dyrektora Szkoły w konkursie na najbardziej rozczytaną klasę miesiąca października.

Puchar ten zdobyła klasa I i to uczniowie tej klasy stali się wzorem dla innych, zachęcając ich do sięgania po książki i rozwijania pasji czytelniczych.

2023-11-17

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada  uczniowie przygotowali  w klasach plakaty pokazujące, że akceptujemy inność drugiej osoby.

W ciągu całego tygodnia odbywały się lekcje z paniami pedagog lub wychowawcami, które pomagały zrozumieć czym jest poszanowanie odmienności drugiego człowieka niezależnie od tego, czy dotyczy wyglądu zewnętrznego, kultury, narodowości, czy naszych poglądów. 

Przypomnieliśmy sobie, że każdy z nas jest inny, ale WSZYSCY JESTESMY RÓWNI ! 

 

GALERIA ZDJĘĆ >>>>

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
2023-11-20

W piątek 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizatorką tego święta była pani Danuta Bywalec, nauczycielka matematyki.

Celem akcji było propagowanie uczenia się matematyki.

Obchody tego święta miały charakter zabawy. Wzięli  niej udział nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Młodsze dzieci rozwiązywały łamigłówki matematyczne, natomiast starsi uczniowie wzięli udział w międzyklasowym konkursie na najwięcej prawidłowo rozwiązanych działań w zakresie mnożenia i dzielenia - w ciągu 10 minut. Z uczniami konkurowała również grupa nauczycieli. 

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy wyników!

2023-11-21

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka promowanego przez UNICEF, celebrując rocznicę uchwalenia Konwencji. Działania placówki podkreślają nie tylko ważność samej Konwencji, ale również angażują społeczność szkolną w edukację na temat praw dziecka oraz promocję wartości z nią związanych.

Placówka zorganizowała szeteg zajęć edukacyjnych poświęconych prawom dziecka. Były to m. in. spotkania z pedagogiem szkolnym, lekcje wychowawcze, zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne. Ponadto dzieci uczestniczyły w różnorodnych działaniach, w tym w "Niebieskim Dniu", nawiązującym do koloru flagi UNICEF, który symbolizuje prawa dziecka. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele ubrali się na niebiesko, tworząc atmosferę solidarności i jednocząc się wokół wspólnego celu - promocji praw dziecka.

Dodatkowo, każda klasa w szkole wylosowała jedno z Praw Dziecka i podjęła się zadania stworzenia plakatu, ilustrującego konkretne prawo. Prace uczniów zostały wyeksponowane w holu szkoły, tworząc edukacyjną wystawę, która przypomina wszystkim o istotnych zagadnieniach  związanych ze znajomością praw.

Takie zaangażowanie dzieci nie tylko wzbogaciło ich wiedzę na ten temat, lecz także przyczyniło się do kształtowania świadomości społecznej i wzmacniania więzi pomiędzy członkami społeczności szkolnej.

Takie inicjatywy sprawiają, że idea ochrony praw dziecka staje się bardziej realna i zauważalna w codziennym życiu szkoły oraz w społeczności lokalnej.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W RYBNIKU
2023-11-30

PROGRAM

 

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w KatowicachRzecznik Praw DzieckaEdukacja Rybnik