Archiwum: grudzień 2023

Konsultacje ogólnoszkolne dla rodziców
2023-12-05

W poniedziałek 11 grudnia 2023 r. w godzinach od 16.00 do 17.00 odbędą się konsultacje ogólnoszkolne dla rodziców.

Zapraszamy.

2023-12-06

Dzień w Piżamie w Naszej Szkole

To był dzień pełen niespodzianek i wyjątkowych chwil w naszej szkole. W ramach dbania o zdrowie psychiczne naszych uczniów z zaskakującej inicjatywy Pani Dyrektor, uczniowie  postanowili spędzić cały dzień w piżamach. Kolorowe, kreskówkowe, jednokolorowe – wszystkie rodzaje piżam były mile widziane!

Rano wszyscy zjawili się w szkole w swoich najbardziej wygodnych piżamach, gotowi na dzień pełen luzu i zabawy.

Na lekcji języka polskiego można było nawet pisać opowieść w piżamie, a sala matematyczna stała się miejscem, gdzie rozwiązując zadania, uczniowie mogli cieszyć się wygodą swoich piżam.

Jakby tego było mało uczniowie nawet jedli w piżamach obiad :-)

Radosne chwile, które spędzili w piżamach, na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli.

Zapewne nikt nie spodziewał się, że dzień spędzony w piżamie może być tak pełen śmiechu, integracji i pozytywnych emocji. To był dzień, który na pewno na długo zostanie w sercach społeczności naszej szkoły.

Święty Mikołaj w szkole i przedszkolu
2023-12-07

6 grudnia wszystkie dzieci wsłuchiwały się w odgłosy za drzwiami klas, z nadzieją, że usłyszą dźwięk dzwonków Świętego Mikołaj.  I doczekały się! Przyszedł z upominkami dla wszystkich dzieci.

Radość była wielka!

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji oraz udział w tym wydarzeniu.

Kiermasz Bożonarodzeniowy
2023-12-12

W dniu dzisiejszym, tj. 12 grudnia, na dolnym korytarzu przy świetlicy szkolnej pojawiły się wyjątkowe dekoracje i ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów i rodziców. Można je podziwiać na świątecznym kiermaszu, do odwiedzania którego serdecznie zapraszamy!

Bardzo dziękujemy rodzicom za ogromne zangażowanie w przygotowanie tego przedsięwzięcia.

2023-12-15

W czwartek 7 grudnia  w nasza szkoła gościła Anouk - nastolatka z Francji, a dokładnie z Nantes. Uczniowie klas IV a, IV b, V, VI, VII mieli okazję poznać fascynujące aspekty Francji - kraju, który jest znany ze swojej bogatej historii, kultury i mitologii. Prezentacja skupiała się na różnych aspektach życia we Francji, obejmując historię, tradycje, zwyczaje, jedzenie, a także celebrytów, sportowców.

Anouk z pewnością dzieliła się z uczniami swoimi doświadczeniami i obserwacjami, wprowadzając ich w świat francuskiej kultury. Mogła opowiedzieć o tym, jak wygląda codzienne życie we Francji, jakie są tam zwyczaje rodzinne, jak świętuje się ważne wydarzenia czy jakie są popularne potrawy, jak wygląda ich dzień w szkole.

Ważnym aspektem prezentacji było także przełamywanie bariery językowej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowie, zadając pytania i wyrażając swoje zainteresowanie. To świetne doświadczenie dla nich, gdyż mogli praktykować język obcy w rzeczywistej sytuacji, z prawdziwym native speakerem.

Podczas prezentacji uczniowie mieli także okazję porównać swoje doświadczenia i tradycje z tymi z Francji, co z pewnością poszerzyło ich horyzonty kulturowe. To również świetna okazja do nawiązania międzykulturowej wymiany doświadczeń.

Całe wydarzenie z pewnością było fascynującym doświadczeniem edukacyjnym, które nie tylko rozbudziło ciekawość uczniów, ale także zachęciło ich do otwarcia na różnorodność kulturową i językową.

2023-12-22

W czwartek 21 grudnia pani katechetka Magdalena Grzegorzek wraz z klasą IVa przygotowała przedstawienie jasełkowe, które obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele.

W piątek 22 grudnia uczniowie spotkali się w klasach na spotkaniach świątecznych. Następnie udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbył się koncert kolędowy przygotowany przez nauczycielki Katarzynę Dziwoki i Katarzynę Krupnik oraz klasy I, IIa, IVb i VI. Uczniowie zaśpiewali i zagrali na instrumentach znane kolędy i pastorałki.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

2023-12-22