Archiwum: styczeń 2024

2024-01-04

W środę 3 stycznia naszą szkołę odwiedził policjant z KMP w Rybniku, który przeprowadził prelekcję dla najstarszych uczniów naszej szkoły - klas VI - VII.

Dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie.

2024-01-12

8 stycznia odbyły się baliki karnawałowe dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I - III oraz dyskoteka karnawałowa dla starszych uczniów z klas IV - VII. Rada Rodziców zapewniła dzieciom poczęstunek, a dodatkową atrakcją była wata cukrowa.

Paniom z Rady Rodziców bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji zabawy.

2024-01-16

W dniach od 1 do 22 grudnia 2023 roku w naszej szkole i przedszkolu miała miejsce zbiórka artykułów spożywczych, papierniczych oraz środków czystości w ramach akcji "Paczuszka dla maluszka" prowadzonej w całej Polsce przez Fundację Małych Stópek ze Szczecina. Zbiórka miała miejsce już po raz trzeci w naszej placówce i ponownie zebrano mnóstwo artykułów, które w dniu wczorajszym zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci z Niepełnosprawnościami w Krzyżanowicach.Zebrane dary zostały przekazane przez przedsiębiorcę z Golejowa, p.Zbigniewa Chodackiego ,który podobną zbiórkę zorganizował w tamtejszej szkole. Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!

Zebrania z rodzicami uczniów klas I - VII
2024-01-16

Szanowni Rodzice,

zapraszamy na zebrania podsumowujące I półrocze nauki w bieżącym roku szkolnym, które odbędą się 25 stycznia 2024 r. według następującego harmonogramu:

godz. 16.30 - zebranie ogólne

godz. 17.00 - spotkania w klasach

2024-01-18

W dniu 17 stycznia uczniowie klas I-VII przeżyli niezwykłą lekcję historii na żywo.

Podczas zajęć uczniowie wzięli udział w fascynującej zabawie, która pozwoliła im lepiej zrozumieć kluczowe wydarzenia z przeszłości. Zadania i scenariusz lekcji były tak zaprojektowane, aby angażować uczniów, sprawiając, że historia stawała się dla nich fascynującą przygodą.

Nasi młodzi uczestnicy z różnych klas wykazali się nie tylko wiedzą, ale również zdolnościami teamworku i kreatywności. Rozwiązując zadania i uczestnicząc w interaktywnych scenkach, zdobywali nowe spojrzenie na wydarzenia historyczne. Lekcja nie tylko dostarczyła nowych informacji, ale także przypomniała już zdobyte wiadomości, umacniając wiedzę uczniów.

NABÓR DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2024/2025
2024-01-22

27 lutego 2024 roku o godz. 8.00 zostanie uruchomiona strona internetowa dla rodziców kandydatów rekrutujących do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025. Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym znajduje się na stronie internetowej UM Rybnika w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Rybnika.

NABÓR DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2024/2025
2024-01-23

12 lutego 2024 r. o godz. 8.00 rusza nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Szczegóły i harmonogram działań znajduje się na stronie internetowej UM Rybnika w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Rybnika.

Spotkanie z policjantem w ramach akcji BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE
2024-01-24

W dniu dziejszym gościliśmy w naszej szkole policjanta - dzielnicowego asp. Bartosza Przybylskiego, który w ramach współpracy z placówką przeprowadził pogadankę na temat ferii zimowych. Przypomniał zasady bezpiecznych zabaw zimowych oraz bezpiecznego poruszania się po drogach zimą.

Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych ferii zimowych!

Domowe zasady ekranowe
2024-01-26

Drodzy Rodzice,

polecamy Państwu broszurę "Domowe zasady ekranowe", w której znajdują się gotowe rozwiązania dotyczące świadomego i bezpiecznego korzystania przez dzieci z urządzeń ekranowych.

Zaproszenie na bezpłatne warsztaty dla dzieci
2024-01-26

Zapraszamy na stronę organizatora bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci, realizowanych w dniach od 20 stycznia 2024 r. do 3 marca 2024 r.

Link do strony

Depresja u dzieci i młodzieży
2024-01-30

Spotkanie z psychologiem Michałem Naczyńskim to okazja do poznania najczęściej występujących trudności u dzieci i młodzieży - DEPRESJI.

Dorośli - nauczyciele, rodzice, dziadkowie, wujostwo i wszyscy chętni będą mogli posłuchać o tym:
- jak objawia się depresja,
- jakie sygnały powinny wzbudzić nasz niepokój.

Porozmawiamy o tym, czym depresja jest, jak tłumaczy pewne zachowania nastolatków, dlaczego powinniśmy podchodzić do niej "na poważnie".
Na koniec porozmawiamy też o tym, jak wspierać, jak reagować, gdy mamy kontakt z dzieckiem lub nastolatkiem z depresją.

spotkanie z psychologiem Michałem Naczyńskim

24 II 2024 godz. 16:00