Dzień Głośnego Czytania

2019-09-25

Dnia 25 września w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Pomysłodawczynią imprezy była p.Anna Zimoch, która przy współpracy z p.Magdaleną Grzegorzek, przygotowały do tej akcji chętnych uczniów z kl.V-VIII, których zadaniem było przeczytać młodszym uczniom kilka bajek.Tematem przewodnim były opowieści z cyklu "Kubuś Puchatek". Każdy z uczestników miał za zadanie przebrać się w wybraną postać z bajki. Klasę I odwiedziły uczennice kl.Vb: Nadia H.,Hanna B., Karolina B. i Julia C. Uczniom klasy II a czytały uczennice z kl.VI ba i VIb: Maja G.,Amelia M.,Olivia K. i Antonia M.,zaś w kl.II b były uczennice kl. Va, VI b oraz VII: Marta K., Emilia S., Iga Ł. oraz Wiktoria G. Uczniom kl.III historię Kubusia Puchatka przedstawili uczniowie kl. VI b, VII oraz VIII: Julia J.,Gloria O., Aleksandra Z. oraz Piotr S. Młodsi uczniowie słuchali z uwagą czytanych bajek,a uczestnicy Dnia Głośnego Czytania zostali nagrodzeni ocenami celującymi z aktywności z języka polskiego oraz otrzymali pisemne podziękowania i słodki poczęstunek (praliny z serii Gang Słodziaków).