2020-04-21

IV EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PROJEKT ZNACZKA POCZTOWEGO

"ŚWIAT OCZAMI MŁODYCH"

Znaczek pocztowy to nie tylko obrazek naklejany na kopertę, nie tylko potwierdzenie opłaty za przesłanie listu. Jest to przede wszystkim dzieło sztuki. Potrzeba wielu lat, aby dojść do takiej wprawy, żeby móc projektować znaczki. Wielu profesjonalnych grafików marzy, aby owoce ich twórczości znalazły się na znaczkach pocztowych. Krajowe i międzynarodowe konkursy są okazją do zaprezentowania własnych osiągnięć, pochwalenia się talentem i umiejętnościami.

Konkurs „Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość samodzielnego zaprojektowania znaczka przez młodzież. Trzy najlepsze projekty wraz z nazwiskami ich autorów znajdą się na znaczkach wydanych w nakładzie 100 tys. egzemplarzy. Będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki lat trafią do klaserów filatelistów.

Wierzymy, że wśród młodych ludzi konkurs wypromuje kolekcjonowanie znaczków, a budowana wokół projektu wartość dodana – zrozumienie jak ważny jest wolontariat – zainspiruje młodzież do aktywnego angażowania się w pomaganie potrzebującym wsparcia: ludziom, zwierzętom, przyrodzie.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu, wytyczne dla autorów  i zgody uczestników oraz ich opiekunów

do pobrania w zakładce Dla uczniów

..............................................................................................................

TERMIN ODDAWANIA PRAC I ZGÓD: 29 maja 2020r.

KOORDYNATOR KONKURSU: Małgorzata Ślosarek