2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2024-04-05

W naszej szkole 4 kwietnia zrobiło się niebiesko. Wszystko za sprawą włączenia się naszej społeczności w obchodzony niedawno na całym świecie, Dzień Świadomości Autyzmu, poświęcony zrozumieniu i akceptacji osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD).

Na korytarzu pojawiły się gazetki informujące o tym, czym jest autyzm i jak lepiej zrozumieć osoby ze spektrum, a także wiele niebieskich akcentów w postaci serc i motyli. Uczniowie i nauczyciele ubrani na niebiesko, z niebieskim balonami dłoniach udali się na spacer ulicami Chwałęcic.

Kwiecień to wyjątkowy czas do edukacji społeczeństwa na temat autyzmu i uwrażliwienia na potrzeby osób z ASD . Również w naszej szkole w kwietniu odbywają się spotkania w klasach z paniami pedagog, podczas których uczniowie poszerzają swoją wiedzę na temat autyzmu.