21 września – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

2017-09-21

21 września 2017r. we wszystkich krajach europejskich prowadzone były działania EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Organizatorem wydarzenia jest od lat Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego - TISPOL.

Nasza placówka włączyła się w obchody tego ważnego przedsięwzięcia. W dniach poprzedzających akcję nauczyciele przeprowadzili w klasach pogadanki na temat wypadków i ich przyczyn oraz przeprowadzili dyskusje na temat „Jak ja mogę przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze?” Następnie wykonano plakaty , które zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej w dniu 21 września. Tego dnia uczniowie zaopatrzeni w odblaskowe kamizelski, opaski, wisiorki i smycze stawili się na spotkaniu z zaproszonymi przedstawicielami policji, st. asp. Krzysztofem Miłowskim i st. asp. Dariuszem Zającem, którzy przeprowadzili pogadankę tematyczną i rozdali najmłodszym uczniom i przedszkolakom elementy odblaskowe. Ofiary wypadków na drodze uczciliśmy chwilą ciszy. Zaplanowaliśmy także przemarsz ulicami dzielnicy i ćwiczenia przechodzenia przez jezdnię na najbliższym skrzyżowaniu, jednak pogoda pokrzyżowała nam plany i ten punkt programu został przełożony na inny dzień.

O akcji i wizycie w naszej placówce pisze na swojej stronie internetowej także policja.

Zachęcamy do czytania klikając na poniższe hasło:

EDWARD