Archiwum: listopad 2017

2017-11-05
2017-11-10

W dniu 10 listopada 2017r. uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii, zorganizowanej przez nauczycielkę historii Paną Justynę Dźwigacz - Kloch, z okazji Święta Niepodległości. Gościem specjalnym tego spotkania był Dyrektor Muzeum w Rybniku Pan Bogdan Kloch, który w ciekawy sposób przybliżył uczniom historię odzyskania przez Polskę niepodległości.

2017-11-27

Po raz pierwszy w bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w „Żywej lekcji historii”. Nie tylko słuchali i obserwowali, ale także brali czynny udział w widowisku.

OGŁASZAMY KONKURS - "Bezpieczeństwo w sieci"
2017-11-27

Drogi uczniu:

  • Interesujesz się światem wirtualnym?
  • Wiesz na czym polega bezpieczne „surfowanie” po Internecie?
  • Chcesz wygrać książeczki z autografami najpopularniejszych polskich you’tuberów oraz - t - shirty event’owe zaprojektowane przez słynnego youtube’ra - REZI’ego?

Jeśli na każde powyższe pytanie dałeś pozytywną odpowiedź - ten konkurs jest przeznaczony właśnie dla Ciebie!

 

Co musisz zrobić? - wyjaśnić w dowolnej formie artystycznej ( rysunek, wiersz, wypracowanie itp.,) na czym polega bezpieczne korzystanie z Internetu.

 

Konkurs będzie podzielony na 2 kategorie:

  • Klasy 1-3
  • Klasy 4-6

 

Gotowe prace należy oddać Pani Karolinie - wychowawcy świetlicy - do piątku 1 grudnia 2017r.

Ogłoszenie wyników konkursu w poniedziałek 3 grudnia 2017.

 

POWODZENIA!!!

2017-11-27

Każdego roku 25 listopada swoje święto obchodzą pluszowe misie z całego świata. W czwartek 23 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły ze sobą ulubione pluszaki. Odbyły się konkursy: na największego i najmniejzego misia oraz recytatorski i piosenki o misiu. Nagrody za udział w konkursach otrzymają zwycięzcy, których nazwiska poznamy na najbliższym apelu.

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w KatowicachRzecznik Praw DzieckaEdukacja Rybnik