Walentynkowy Konkurs Recytatorski
2019-03-05

"Miłość ci wszystko wybaczy...". Pomysłodawczynią konkursu była p. Anna Zimoch, a w pracach jury pomagała p. Magdalena Grzegorzek .Zmagania recytatorskie poprzedził występ uczennicy kl.8- Anny Pawliczek, która wprowadziła wszystkich w romantyczny nastrój wykonując utwór Edyty Geppert "Och ,życie kocham cię nad życie". W konkursie udział wzięło 13 uczniów, z klas Ia, II,IVb oraz VI, którzy zaprezentowali wiersze miłosne takich poetów jak: Adam Mickiewicz,Wisława Szymborska, Juliam Tuwim czy Stanisław Grudziński. W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła ucz. kl.Ia ,Karolina Rezner.Kolejne miejsca na podium zajęły Liliana Gaszka,z kl.II oraz Wiktoria Pawliczek z kl.Ia. W kategorii klas starszych I miejsce zdobyła Wiktoria Gaszka, z kl.VI, II miejsce przypadło Karolinie Kloch z kl.IV b, a miejsce III- Aleksandrze Zdunek, z kl.VI.Pozostali uczestnicy: Dominik Drajok, Nadia Gawliczek, Małgorzata Dembińska, Karol Gurga ,Julia Tlołka, Alicja Piecha oraz Wiktoria Sędkowska również prezentowali wysoki poziom recytatorski. Uczennica kl.VI- Agata Trojanowska jako jedyna wzięła udział w Konkursie Młodych Talentów Literackich, zdobywając I miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy talentu recytatorskiego i życzymy sukcesów w przyszłości!

2019-03-08

W naszej szkole uczniowie poszczególnych klas obchodzili ten dzień według własnych pomysłów.

Były życzenia, kwiaty, upominki, zabawy.

Z okazji Dnia Kobiet składamy najlepsze życzenia wszystkim paniom, panienkom i dziewczynkom.

2019-03-11

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursach logopedycznych. Szczegóły na zdjęciu.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
2019-03-15

18 marca 2019 - 20 marca 2019 - godzina 10.00 - kościół parafialny w Chwałęcicach

2019-03-19

19 marca br., w chłodny słoneczny poranek, wszyscy uczniowie klas czwartych w ramach edukacji regionalnej pojechali na wizytę studyjną po rewitalizowanych dzielnicach Rybnika.

2019-03-21

21 marca 2019r. uczniowie klas Ia, Ib i II udali się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Zabrali ze sobą kukły Marzanny, które pod okiem strażaków z OSP Chwaęcice zostały spalone. Pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Oby zagościła u nas na dobre.

FESTIWAL FILMÓW ŻEGLARSKICH
2019-03-29

W piątek 29 marca 2019 roku, w rybnickim teatrze odbyła się trzecia edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Rybniku! W godzinach przedpołudniowych zaproszonymi gośćmi byli uczniowie szkół podstawowych, którzy mieli okazję obejrzeć unikatowe filmy kina żeglarskiego. Podczas tego wydarzenia miały miejsce również spotkania z legendami polskiego żeglarstwa, konkursy z nagrodami, występy taneczne, wystawy fotograficzne, ciekawe dyskusje, a wszystko to w otoczeniu ludzi z pasją. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klas Ia, Ib, IVa i IVb.