Archiwum: wrzesień 2020

Fluoryzacja - zalecenie Krajowego Konsultanta do spraw Pediatrii
2020-09-10

Informacja dotycząca fluoryzaji w szkole znajduje się w  linku poniżej:

Zachęcamy do zapoznania się z nią.

Udział klas II, IIIa i IIIb w międzynarodowym projekcie edukacyjnym CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki
2020-09-17

Projekt CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki będzie realizowany jako innowacja pedagogiczna, która opiera się na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci. Ponadto innowacyjna formuła projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur, uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.

Spotkania z rodzicami
2020-09-18

SPOTKANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ WEDŁUG NASTĘPUJĄCEGO PORZĄDKU:

Wtorek 29.09.2020

Klasa Ia - sala przy wejściu do budynku

Klasa Ib - sala gimnastyczna

Klasa II - świetlica

Klasa IIIa - sala ew obok świetlicy

Klasa IIIb - sala ew obok świetlicy

Klasa IV - świetlica

Klasa VIa - sala przy wejściu do budynku

godz 18.00

Klasa VIII - sala przy wejściu do budynku

Środa 30.09.2020

Klasa VIb - sala przy wejściu do budynku

Klasa VII - świetlica

Uwaga uczniowie - KONKURS!
2020-09-27
Drodzy uczniowie klas I-IV !!

KONKURS

Z okazji Dnia Języków Obcych,który przypadał 26 września, p. Simona Jastrzębska zorganizowała

mały konkurs wiedzy .

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1) wejść na stronę:

2) wpisać swoje imię, nazwisko oraz klasę

3) samodzielnie wypełnić test wyboru :-)

Zakończenie konkursu nastapi dnia 4.10.2020 r.

Na zwycięzców czekają upominki !
2020-09-30
Z początkiem września uczniowie z ZSzP nr 15 wzięli udział w dwóch przedsięwzięciach zorganizowanych przez Fundację Kumak i współfinansowanych przez Miasto Rybnik. "Pluszakowe Pogotowie 2020", to już trzecia odsłona warsztatów z pierwszej pomocy dla najmłodszych uczniów rybnickich szkół podstawowych. Podczas zajęć dzieci ćwiczyły jakie informacje należy przekazać przez telefon podczas wzywania pomocy, dzięki użyciu fantomów z nowoczesnym systemem QCPR mogły spróbować wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, zapoznały się z AED, a na koniec zobaczyły co się znajduje w torbie medycznej. Po warsztatach każdy uczestnik otrzymał dyplom „Małego ratownika”. Z kolei starsi uczniowie z zespołu z Chwałęcic podczas zajęć "Życie bez Przypału 2020" oprócz warsztatów z pierwszej pomocy wzięli udział w spotkaniu z dziennikarzem, który w codziennej pracy opisuje zdarzenia, do których doszło pod wpływem zażywania dopalaczy. Spotkanie miało nietypowy charakter, bo prowadzący przedstawił prawdziwe historie z Rybnika i regionu, które dotyczyły zażycia tych środków. Młodzi ludzie na własne oczy dowiedzieli się w jakich warunkach sprzedawane i produkowane są te środki, jakie toksyczne rzeczy dodają do nich sprzedawcy oraz do czego zdolne są osoby po ich zażyciu.

Zadania "Pluszakowe Pogotowie 2020" i "Życie bez Przypału 2020" zostały zorganizowane przez Fundację Kumak i współfinansowane przez Miasto Rybnik.