2022-03-05

Zarówno dorośli, jak i dzieci okazali swoje wsparcie dla Ukrainy, w trudnym dla niej czasie.

Paczki, widoczne na zdjęciach, to dary od naszych uczniów i ich rodziców. Pani Dyrektor oraz całe grono pedagogiczne składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie oraz tak liczne włączenie się do akcji. Pragniemy także podziękować  mamom, które pomogły w pakowaniu paczek oraz strażakom, za pomoc w ich transporcie.

Uczniowie także wspierali naszych sąsiadów zza wschodniej granicy na miarę swoich możliwości. W ramach Tygodnia solidarności z Ukrainą, brali udział w pogadankach, chodzili ubrani w barwach ukraińskiej flagi, uczestniczyli w przemarszu ulicami dzielnicy z balonami, plakietkami "Solidarni z Ukrainą" oraz własnoręcznie wykonanymi flagami. Słowo "tydzień" to termin umowny. Będziemy okazywać solidarność tak długo, jak to będzie konieczne.

Informacja dotycząca organizacji szkolnictwa dla obywateli Ukrainy w Polsce
2022-03-08

Szkoły w Rybniku będą przyjmować dzieci uchodźców z Ukrainy.

Każdy przybywający do Polski cudzoziemiec z dzieckiem w wieku 7-18 lat jest zobowiązany do zapisania dziecka do szkoły odpowiedniego typu (zależnie od wieku i ukończonych lat nauki w swoim kraju).

Szczegóły dotyczące tego tematu znajdują się w dokumentach dostępnych poniżej:

Szkoły w Rybniku będą przyjmować dzieci uchodźców z Ukrainy

Школи в Рибнику прийматимуть дітей біженців з України

Konkurs plastyczny BAŚNIOWA ZAKŁADKA
2022-03-10

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie BAŚNIOWA ZAKŁADKA.

Szczegóły poniżej:

Konkurs BAŚNIOWA ZAKŁADKA

Termin składania prac u wychowawców - 25 marca 2022r.

Konkurs plastyczny ZAJĄCZEK WIELKANOCNY
2022-03-10

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie ZAJĄCZEK WIELKANOCNY.

Szczegóły konkursu dostępne w zakładce Dla uczniów - link poniżej:

Szczegółowe zasady konkursu ZAJĄCZEK WIELKANOCNY

Termin składania prac (u wychowawców) upływa 31 marca 2022r.

2022-03-13

Nasi uczniowie: mali i duzi, z klas młodszych i starszych, wszyscy, bez wyjątku okazali  solidarność z Ukrainą.

Ukraino!

Wszyscy jesteśmy z Wami!

Україна!

Ми всі з тобою!

Witamy wiosnę
2022-03-21

Długo wyczekiwana, wreszcie nadeszła. Wiosna! Przywitaliśmy ją barwnym korowodem, kroczącym ulicami naszej dzielnicy i zabawą na świeżym powietrzu.

2022-03-23

Samorząd szkolny ogłosił w dniu 23 marca Dzień bez tornistra. Uczniowie przynieśli swoje rzeczy w najróżniejszych materiałach zastępczych. Kreatywność dzieci nie zna granic!

2022-03-25

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do I klasy na rok szkolny 2022/2023 dostępne są w zakładce Rekrutacja.