Archiwum: czerwiec 2022

2022-06-01

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Rowerowy Maj. W bieżącym roku uzyskaliśmy IV miejsce wśród rybnickich szkół, a najbardziej aktywną klasą została klasa I.

RANKING PLACÓWEK

Gratulujemy, dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zachęcamy do korzystania z rowerów nie tylko w maju.

Bezpiecznej drogi!

2022-06-01

W ramach obchodów Dnia Dziecka, zorganizowaliśmy szkolny konkurs "Mam Talent". Chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty w kategoriach: taniec, śpiew, gra na instrumentach, recytacja, rysunek, sztuczki magiczne. Poziom występów był bardzo wysoki. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania, a ci, których występy najbardziej się podobały - nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

2022-06-08

Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w warsztatach Pluszakowe Pogotowie 2022.

7 czerwca każdy z nich otrzymał dyplom Małego Ratownika potwierdzający udział w zajęciach.

Co trzeba było zrobić, aby zostać Małym Ratownikiem? Przede wszystkim udowodnić, że posiada się wiedzę, jak się zachować w sytuacji zagrożenia życia. To nie tylko pierwsza pomoc, ale również dbanie o własne bezpieczeństwo i prawidłowe powiadomienie służb ratunkowych. Każda z takich umiejętności była weryfikowana przez członków Fundacji Kumak, którzy poprowadzili warsztaty Pluszakowe Pogotowie 2022.

Dzieciaki otrzymały specjalne karty pracy, na których zbierały naklejki. Każda z naklejek była wydawana dopiero wtedy, kiedy pozytywnie zaliczyły dany blok tematyczny. Uczniowie utrwalali sobie numery alarmowe, musieli odegrać scenkę z poprawnym wezwaniem pomocy na miejsce zdarzenia, ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach, zapoznali się z działanie defibrylatora AED oraz poznali wyposażenie torby medycznej.

Zajęcia Pluszakowe Pogotowie 2022, współfinansowane przez Miasto Rybnik, zostały zorganizowane przez Fundację Kumak.

Konkurs fotograficzny „Sleeveface – ubierz się w książkę”
2022-06-14

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Sleeveface – ubierz się w książkę”, organizowanym przez bibliotekę szkolną.

Regulamin dostępny w zakładce Biblioteka lub pod linkiem:

Regulamin konkursu fotograficznego dla klas I - VIII

Koncert dla nauczycieli i pracowników szkoły
2022-06-15

14 czerwca 2022 w naszej szkole doszło niecodziennego wydarzenia muzycznego. Po raz pierwszy zorganizowany został koncert dla nauczycieli i pracowników szkoły. Ponad 40 dzieci zaprezentowało obszerny i zróżnicowany repertuar muzyczny wykorzystując zdobyte umiejętności gry na instrumentach i śpiewu.

Wzruszeniom i oklaskom nie było końca. Dzieci po raz kolejny udowodniły, że muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje.

Pomysłodawczynią tego koncertu była nauczycielka muzyki Pani Katarzyna Dziwoki wraz z Samorządem Uczniowskim.

Serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania fragmentów koncertu:

Titatnic

Radość najpiękniejszych dni

Over the rainbow

Moja szkoła

Festiwal Górnej Odry
2022-06-22

W imieniu organizatorów zapraszamy na wyjątkowe rozpoczęcie lata i wakacji nad bulwary nacyńskie oraz do Parku Tematycznego. 26 czerwca (niedziela) w godz. 10:00 - 15:00 moc atrakcji dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Sfera Sportu oraz markę Witch Event, we współpracy z Subregionem Zachodnim, na zlecenie Urzędu Miasta Rybnika.

Wyjątkowo bogaty program, moc atrakcji, konkursy i quizy z nagrodami! A to wszystko absolutnie za darmo.

KONIECZNIE zapoznajcie się ze szczegółami organizacyjnymi, aby właściwie przygotować się do wydarzenia (wygodny strój sportowy, kaski, rolki, rowerki, pełne obuwie). Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w wydarzeniu na fb:

Wydarzenie na fb

2022-06-23

23 czerwca nastąpiło podsumowanie osiągnięć naszych uczniów za okres od września 2021r. do czerwca 2022r.

Pomimo trudnej sytuacji, związanej z pandemią, dzieci chętnie włączały się w proponowane im aktywności.

Podczas spotkania na sali gimnastycznej Pani dyrektor i nauczyciele docenili pracę uczniów w mijającym roku szkolnym.

Rozdane zostały dyplomy i nagrody za udział w licznych konkursach szkolnych, międzyszkolnych i ogólnopolskich.

Cieszymy się z sukcesów naszych wychowanków i życzymy im kolejnych w przyszłym roku szkolnym.

2022-06-24

W dniu dzisiejszym dobiegł końca kolejny rok szkolny 2021/2022. W uroczystości zakończenia roku wzięli udział Pani dyrektor, uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Podczas spotkania Pani dyrektor wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe oraz medale (złoty, srebrny i brązowy) przyznawane za najwyższe średnie na świadectwie ukończenia kolejnej klasy, a rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania za pracę na rzecz szkoły.

Nasi ósmoklasiści otrzymali z rąk Pani dyrektor świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Z łezką w oku, pożegnali swoich kolegów i nauczycieli. Życzymy im powodzenia i dalszych sukcesów na kolejnym etapie edukacyjnym.

Wszystkim naszym uczniom i ich rodzinom życzymy wspaniałych, słonecznych, pełnych wrażeń i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu.