Archiwum: wrzesień 2022

"Szkoły pełne talentów" - akcja Lidla trająca od 5 września do 13 listopada
2022-09-03

Lidl rusza z nowym programem lojalnościowym "Szkoły pełne talentów", w ramach którego klienci będą mogli przekazywać szkołom vouchery wymienialne na potrzebny uczniom sprzęt i pomoce naukowe. Ambasadorami akcji zostali Robert i Anna Lewandowscy.

Program lojalnościowy "Szkoły pełne talentów" będzie oparty na znanej formule benefitów za zrobione zakupy.  Za produkty kupione w Lidlu będzie można zdobywać vouchery - "talenciaki" - które następnie klienci mogą przekazywać do szkół. Placówki będą z kolei wymieniać "talenciaki" na pomoce naukowe, sprzęt sportowy i elektroniczny. Nagród są dziesiątki: zaczynając od piłek, a kończąc na zaawansowanym sprzęcie multimedialnym.

W tej akcji klient nie ma materialnych korzyści z przekazywania "talenciaków" szkołom. Każdy Talenciak to punkt dla wybranej placówki, a także los na loterii. W odbywającym się co dwa tygodnie losowaniu szkoły, niezależnie od swojej wielkości i położenia, będą miały szansę wygrać m.in. kompletnie wyposażone sale komputerowe oraz sprzęt elektroniczny.

Zachęcamy Rodziców i wszystkich sympatyków szkoły do wspierania naszej placówki.

2022-09-06

W poniedziałek 5 września nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji były Ballady i Romanse Adama Mickiewicza. Utwory te zostały wybrane ze względu na upamiętnienie dwusetnej rocznicy opublikowania dzieła, które uznano za symboliczne otwarcie epoki romantyzmu.

Uczniowie klasy VIII b pod kierunkiem pani Anny Zimoch przygotowali dla młodszych kolegów interpretację ballady Lilje, natomiast Jakub Żyła, uczeń klasy VIII a, przybliżył życiorys Adama Mickiewicza.

Na koniec spotkania dyrektor szkoły pani Bogusława Martyna podkreśliła ogromne znaczenie czytelnictwa i zachęciła uczniów do systematycznego czytania.

2022-09-07

Uczniowie klasy II zadbali o ukwiecenie swojej sali lekcyjnej. Z pomocą rodziców, zaopatrzyli się w doniczki i ziemię, żeby podczas lekcji móc samodzielnie posadzić kwiaty, którymi będą się opiekować w ciągu najbliższego roku szkolnego.

Dzieci spisały się na medal! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie.

2022-09-12

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci (szkolne i przedszkolne), rodziców, rodzeństwo i wszystkich zainteresowanych dobrą zabawą na FESTYN RODZINNY,

który odbędzie się na terenie naszej placówki w piątek 16 września 2022r.

Rozpoczęcie spotkania o godz. 16.30.

2022-09-18
Pierwsze wspólne wydarzenie w bieżącym roku szkolnym jest już za nami.
Było wspaniale!
Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w pokazach chemicznych i fizycznych w wykonaniu uczniów klas VIII, pod kierunkiem nauczycieli pani M. Walendykiewicz i pana K. Tkocza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, m.in. konkurs gry w piłkarzyki, konkurs z języka angielskiego, plastyczny, taneczny. Nowością na naszym festynie był kiermasz roślin, które podarowali rodzice. Było malowanie twarzy, tatuaże i warkoczyki w wykonaniu ósmoklasistów i pani K. Krupnik. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie, którzy zdecydowali się pokazać swoje talenty.
Kawiarenka z pysznymi wypiekami i aromatyczną kawą oraz sklepik ze smakołykami dla dzieci przyciągały tłumy.

Dyrekcja, grono pedagogiczne szkoły i przedszkola oraz pracownicy naszej placówki serdecznie dziękują rodzicom za wsparcie w organizacji festynu oraz udział i obecność. Dziękujemy również dzieciom za bezpośrednie zaangażowanie i wspólną zabawę.
2022-09-26

We wtorek 26 września z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas VIII i III zrobili własne kartki, by następnie je zaadresować i wysłać do innych krajów Europy: Francji, Grecji, Hiszpanii, Szwecji, Chorwacji, Turcji, Słowenii, Włoch, Niemiec, Polski i Litwy życząc wszystkim Szczęśliwego Dnia Języków Obcych