Archiwum: kwiecień 2024

2024-04-03

Pierwszego dnia wiosny nasi uczniowie i nauczyciele okazali solidarność z osobami z Zespołem Downa i przyszli do szkoły w kolorowych, niedopasowanych parami skarpetkach.

21 marca to data nieprzypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Tego dnia rozmawialiśmy w klasach o zespole Downa i obejrzeliśmy ciekawe wywiady z osobami z Zespołem Downa co pozwoliło nam spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do P31
2024-04-04

Szanowni Rodzice,

poniżej znajduje się lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do naszego przedszkola w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025.

LISTA

2024-04-05

W naszej szkole 4 kwietnia zrobiło się niebiesko. Wszystko za sprawą włączenia się naszej społeczności w obchodzony niedawno na całym świecie, Dzień Świadomości Autyzmu, poświęcony zrozumieniu i akceptacji osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD).

Na korytarzu pojawiły się gazetki informujące o tym, czym jest autyzm i jak lepiej zrozumieć osoby ze spektrum, a także wiele niebieskich akcentów w postaci serc i motyli. Uczniowie i nauczyciele ubrani na niebiesko, z niebieskim balonami dłoniach udali się na spacer ulicami Chwałęcic.

Kwiecień to wyjątkowy czas do edukacji społeczeństwa na temat autyzmu i uwrażliwienia na potrzeby osób z ASD . Również w naszej szkole w kwietniu odbywają się spotkania w klasach z paniami pedagog, podczas których uczniowie poszerzają swoją wiedzę na temat autyzmu.

Lista uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025
2024-04-09

Szanowni Państwo,

podajemy do wiadomości listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy I na rok szkolny 2024/2025

LISTA

Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola nr 31 w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025
2024-04-17

Szanowni Rodzice,

poniżej znajduje się lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola nr 31 w Rybniku na rok szkolny 2024/2025

LISTA PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO P31

Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do SP 27 w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025
2024-04-22

Szanowni Państwo,

poniżej znajdują się listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy I na rok szkolny 2024/2025.

LISTY PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH DO SP27

2024-04-22

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest  22 kwietnia. Z tego powodu  w naszej szkole od rana było głośno i wesoło, a to za sprawą naszego zaangażowania w ekologię i ochronę naszej planety. Przygotowaliśmy się do tego ważnego dnia poprzez zrobienie banerów o tematyce ekologicznej, a także ekologicznych nakryć głowy, które zaprezentowaliśmy podczas naszego spaceru ulicami Chwałęcic. Kreatywność dzieci i rodziców była niesamowita, a zrobione przez nich nakrycia głowy wzbudzały zachwyt zarówno dorosłych jak i dzieci. Tegoroczne hasło Dnia Ziemi to PLANETA vs. PLASTIK, dlatego uczniowie starszych klas pomalowali bawełniane torby na zakupy ozdabiając je ekologicznymi hasłami i obrazkami. Następnie podczas spaceru, pukaliśmy do drzwi mieszkańców Chwałęcic, aby podarować im zrobione torby i tym samym propagować ograniczanie używania plastiku podczas codziennych zakupów. Zostaliśmy miło przyjęci,  a uczniowie z radością wykrzykiwali wymyślone przez siebie hasła.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej EKOAKCJI !