Najmłodsi uczniowie w akcji

2021-02-26

Uczniowie klasy Ia naszej szkoły wzięli udział w lekcjach profilaktyczno – zdrowotnych w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno – edukacyjnej pt.  „Wirusoochrona”. Akcja została zainicjowana przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Katowicach. 

Lekcje przeprowadzono według autorskiego scenariusza zajęć z wykorzystaniem otrzymanych materiałów i własnych pomysłów (Scenariusz zajęć w ramach akcji WIRUSOOCHRONA) #lekcjaHIGIENY #wirusoochrona

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w lekcjach, dzielili się swoimi doświadczeniami, wykonywali pomysłowe prace plastyczne oraz plakaty, które podziwiać można obok drzwi wejściowych szkoły. Zdobytą wiedzę dotyczącą higieny zastosowali w praktyce np. myjąc ręce zgodnie z zasadami prawidłowego mycia, stosując się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa, takich jak noszenie maseczki czy dezynfekcja, ale także dzieląc się wiedzą wśród członków swojej rodziny i propagując pożądane zachowania społeczne. 

 

“Kiedy wirus nas dopada, pokonamy tego gada

Umyj ręce, buzię całą, włóż maseczkę doskonałą!

A gdy przyjdzie na to pora zgłoś się szybko do doktora.

Dystans półtorametrowy trzymamy,

i tym sposobem o wspólne bezpieczeństwo dbamy.

Koronawirus choć jest malutki, 

Niesie ze sobą ogromnie złe skutki.

Pamiętaj przyjacielu drogi!

Dbaj o czystość, ręce myj, dezynfekuj ile sił!”

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w KatowicachRzecznik Praw DzieckaEdukacja Rybnik